Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je pátek 14. května 2021, svátek má Bonifác, zítra Žofie
Vyhledávání

Kdy a jaké hračky svému dítěti pořídit?

Kdy a jaké hračky svému dítěti pořídit?
20. 5. - Hrajeme si
Máte doma malé dítě? Přemýšlíte, jaké hračky mu vybrat a k čemu všemu vůbec slouží? Účelem hraček není jen svá zlatíčka zabavit, ale mnoho z nich má například pomoci i k rozvoji jejich motorických dovedností, myšlení či řeči. Proto není jejich výběr radno podceňovat….

Kritéria výběru

Při každém nákupu hračky je samozřejmě nutné dbát na to, aby se jednalo o hračku kvalitní a bezpečnou. Taková hračka by měla být samozřejmě vyrobena ze zdravotně nezávadného materiálu a zároveň nesmí obsahovat žádné ostré hrany, o něž by se mohla vaše ratolest poranit. Zejména u malých dětí, které vše zkoumají nejen prstíky, ale i pusinkou, by pak totiž hrozila újma na zdraví, a to zajisté nechcete! A jste-li opravdu pečlivá maminka, která důsledně dbá i na čistotu hraček, pak je vhodné volit hračky omyvatelné. To vám totiž v budoucnu ušetří spoustu starostí a hlavně času.


Pokud ale vsázíte na to, že tato kritéria bude splňovat každá drahá hračka z reklamy, pak se mýlíte. U leckdy i dosti drahých hraček totiž často dochází k jejich stahování z trhu, neboť testy prokázaly jejich závadnost. Proto nákup hraček neodbývejte a důkladně si pročítejte informace zveřejněné na příbalových letácích, případně sledujte testy jednotlivých hraček či recenze ostatních maminek na různých webových portálech. Mnohdy si tak ušetříte zbytečně vynaložené peníze na něco, co nefunguje nebo co se může ukázat jako pro děti škodlivé.

Co a kdy pořídit

Jak se vaše děťátko vyvíjí a roste, je třeba změnit i výběr hraček. Volte tedy vždy takové, které jsou pro něj momentálně nejvhodnější. Pokud je vašemu miminku teprve pár týdnů, pak ho nejvíce zaujmou hračky, co se pohybují. Své místo si tak zde najdou zejména kolotoče a ostatní zvukové a závěsné hračky.


Dítě si hraje na zemiPo třetím měsíci života začínají být děti mnohem zvídavější a zkoumají předměty nejen rukama, ale i ústy. Proto dbejte při výběru hraček také na to, aby je vaše ratolest nemohla spolknout. Vhodnými typy pro toto životní období jsou zejména chrastítka, jež u vašeho dítěte podporují rozvoj hmatu, sluchu a tělesné koordinace.

 

Zhruba v půlroce pak přichází doba, kdy se vaše dítě snaží objevovat co nejvíce nového a zajímá ho úplně všechno. Proto by ho také hračky měly vést například k poznávání tvarů či ke zlepšování jeho úchopu. Vhodné jsou například plyšové hračky, různé kostky apod. Zhruba od věku 9 měsíců si pak pravděpodobně nejvíce oblíbí předměty, které lze poskládat na sebe a různě je sestavovat. K tomu mohou sloužit nejen již zmiňované kostky, ale například i různé kelímky či krabičky.

 

A přibližně po prvních narozeninách nastává doba, kdy si vaše dítě začíná hrát v pravém slova smyslu. V tomto věku už vybíráme hračky, které budou podporovat jeho rozvoj jemné motoriky a také koordinaci svalových pohybů. Ideální jsou tedy například takové hračky, jež se dají tahat nebo tlačit.

 

Kuchyňka pro větší děti - lego.Zhruba do 3 let věku jsou pak nejideálnější auta, panenky, různé nádobíčko, puzzle nebo další skládanky, tedy hračky sloužící k rozvoji logického myšlení a řeči.

 

Co všechno pak pořídit pro vaše předškolní děti a jak je zabavit? Zde už se nabízí daleko více možností. V předškolním období, kdy už je vaše ratolest relativně samostatná, nastává ten správný čas nejen na různé pohybové hry, ale i hry didaktického charakteru. A protože je v tomto období důležitá i příprava na vstup do školy, nakupte svému dítku kromě různých stavebnic či pexesa i různé barvy, štětce, nůžky, lepidlo apod. Dát jim můžete rovněž i vystřihovánky či omalovánky, ty jsou u dětí stále velice oblíbené. Ty si můžete stáhnout i na našem webu.

 

 

Ovšem nezapomeňte také na to, že kromě kupování hraček pro vaše dítko je zapotřebí se mu řádně věnovat, hrát si s ním různé hry a prohlubovat tak váš vzájemný vztah. Pokud totiž vždycky jen dáte dítěti hračku se slovy „Jdi si na chvíli hrát“, může z něj vyrůst naprostý samotář, který k vám ani ostatním dětem nebude mít žádný citový vztah. A věřte, že pak to bude mít v životě daleko složitější, než ti ostatní. A to přeci nechcete, že? 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné