Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je neděle 20. června 2021, svátek má Květa, zítra Alois
Vyhledávání

Budování stravovacích návyků dětí

Budování stravovacích návyků dětí
23. 2. - Předskolák (3. až 6. rok)
Nikdo není dokonalý, stejně jako vy - dospělí nejíte úplně všechno, tak ani vaše děti nebudou mít v oblibě každé jídlo.

Nikdo není dokonalý, stejně jako vy - dospělí nejíte úplně všechno, tak ani vaše děti nebudou mít v oblibě každé jídlo. Pokud se už tak stalo, nebo pokud ještě kojíte a zanedlouho přejdete na příkrmy a postupně na tuhou stravu, mrkněte na článek o tom, jak to zařídit, aby vašemu dítěti zachutnalo a dostalo se mu všech živin, kterých má.


Na začátek snad jen to, nelekejte se, pokud jednou vaše dítě zhltne celý talíř a podruhé sní jen půlku a už prý nemá hlad. Maminky si už jistě všimly, že jejich dítě vyrůstá ve skocích a stejně tak s jejich nerovnoměrným růstem mění i potřeba většího, nebo menšího množství jídla. Je to přirozená součást života, takže není důvod k panice.

  • Tak jako můžete podpořit špatné stravovací návyky u dětí svým stylem stolování (určitou potravinu nemáte rádi, vynecháváte některé z jídel apod.), tak také můžete jít dobrým příkladem pro své děti (jíte hodně zeleniny, ryby, luštěniny, snídáte, nekoukáte se u jídla na televizi, nečtete si …). Malé děti rády napodobují, proto je dobré, když dítě bude stolovat se svými rodiči a bude jíst stejné, nebo podobné jídlo.
  • Vy i vaše dítě jíte také očima, proto se snažte, aby jídlo bylo pestré, barevné, hezky, nebo originálně naservírované.
  • Děti vyžadují rituály (mají svůj hrneček, talířek atd.) a pravidelnost v jídle.
  • Obrňte se velkou dávkou trpělivosti. Žádnými výhružkami, hrozbami, nebo i fyzickými tresty dítěti z ničeho nic asi nezačne chutnat oné jídlo. Chce to čas, děti jsou ve výběru jídla poměrně konzervativní, musí jídlo několikrát ochutnat, než ho začnou mít rády. Také nemají rády míchaná jídla (zeleninové směsi, zeleninové a ovocné saláty), takže hezky hromádky, ať si dítě vybere (aspoň něco, než nic).

 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné