Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, zítra Andrea
Vyhledávání

Je plavání zdravé pro malé děti?

Je plavání zdravé pro malé děti?
11. 7. - Zdraví
Plavání představuje velice populární aktivitu pro rodiče a děti v každém věku. Chodit ale s dětmi plavat na veřejná koupaliště? Utrácet za to spousty peněz? A je to vůbec zdravé?

V dnešní době je hodně oblíbené hlavně kojenecké plavání. Miminko se ve vodě neučí hned plavat, spíš se na pozdější výuku plavání pečlivě připravuje. Učí se nebát vody, osvojuje si dýchání a splývání. Díky takové přípravě je velmi pravděpodobné, že se naučí plavat dříve, už ve věku čtyř nebo pěti let.


Plavání malých dětí je doporučováno i ze zdravotního hlediska. Podporuje totiž psychomotorický vývoj, koordinaci a hrubou motoriku dítěte, ulehčuje pohyb jeho kloubům a pomáhá také při odstranění a prevenci různých nedostatků držení těla, protože se jedná o komplexní pohybovou aktivitu. Blahodárně působí na srdeční, cévní i imunitní systém (díky otužování organismu).


Velmi příjemně pak působí též na psychiku dítěte, a to hlavně v případě, jedná-li se o plavání v příjemném prostředí. Což bohužel často na přeplněných veřejných koupalištích nelze. Navíc si při návštěvě takového bazénu či koupaliště často doneseme domů „suvenýr“ v podobě plísně nebo bradavic. Proto je důležité návštěvu bazénů a veřejných koupališť pořádně promyslet, nehledě na to, že za jejich návštěvy rodina utrácí spoustu peněz.


Je dobré zvážit jestli by nebylo lepší zvolit bezpečnější a často i mnohem lacinější variantu, a to vlastní bazén nebo či vířivku, kterou na většině koupališť ani nenajdete. U těch se navíc rodiče často bojí, zda jsou vůbec pro děti vhodné. Její relaxační účinky rozhodně nemají negativní vliv, jen je třeba dbát na bezpečnost. To je ale nutné vždy a všude, pokud jde o naše děti.


Už se vidíte, jak se svými dětmi relaxujete ve vlastním bazénu? Mrkněte se na zákazníky ověřený obchod www.hawaj.cz, aby vše proběhlo bezpečně a bez starostí.
 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné