Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, zítra Andrea
Vyhledávání

Vyzkoušejte moderní provokativní tanec Twerk

Vyzkoušejte moderní provokativní tanec Twerk
2. 6. - Zdraví
Chcete se dostat po porodu do formy, ale nebaví vás klasické cvičení a milujete tanec? Pak vyzkoušejte moderní tanec Twerk.

Co je to vůbec twerk?

Twerk je tanec starý zhruba dvacet let, v Americe se stal hitem a postupně dobývá i Česko. Proslavily ho hlavně celebrity jako je Beyoncé nebo Miley Cyrus.


"Twerk je součástí již dávno existujícího tanečního stylu dancehall, což je jeden se streetových tanců, který vznikl na Jamajce v sedmdesátých letech. Každý prvek vychází z nějaké časté africké činnosti a z takových prvků se dá pak poskládat sestava. A jedním z těch prvků je i twerk, který u žen využívá zadečky. Samostatně se oddělil někdy před dvaceti lety v New Orleans. To „prdelkování“ se prostě líbilo víc než jiné prvky," říká tanečnice a choreografka Anet Antošová.

Pro koho je twerk vhodný?

Tento tanec je vhodný pro každého. Od mladých holek až po maminky. Nemá žádná omezení. Pokud něco ze zdravotních důvodů nemůžete dělat, tak to neděláte a přizpůsobíte si to svým možnostem.


Základem tance je roznožit nohy, dát je mírně od sebe, vytočit kolena a špičky nohou a jít do polodřepu. V této poloze musíte vydržet co nejdéle. Poté začnete pomalu pohupovat pánví a přidáte zatínání a uvolňování hýždí. A to tak, že střídáte levou a pravou půlku. Lehce erotický nádech dodává tanci, kromě provokativních pohybů hýžděmi, i to, že většinou mají ženy upnuté oblečení plavkového střihu.


"Twerk pochází z černošských tanců a tak pohyby pro nás nejsou přirozené. Někomu to trvá déle, než se správnou techniku naučí, ale když trénuje, dokáže to každý," uvádí tanečnice Anet Antošová, která jako první začala v Česku tento druh tance vyučovat.

 

 

Nejen, že při tomto pohybu hubnete a zároveň relaxujete. Twerk je totiž považován za provokativnější druh tanečního projevu, takže je velice vzrušující podívanou pro pánské publikum  

 

Jenom doporučujeme kojícím maminkám, aby zvážili čas, kdy s twerkem začnou.


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné