Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je sobota 15. června 2024, svátek má Vít, zítra Zbyněk
Vyhledávání

Co nadělit dětem k Mikuláši? A jaké upéct cukroví na Vánoce?

Co nadělit dětem k Mikuláši? A jaké upéct cukroví na Vánoce?
2. 12. - Články
Ani jste se při letošním frmolu nenadála a prosinec je tady. A s ním také den, kdy chodí Mikuláš a naděluje ratolestem nějaké ty drobnosti a sladkosti. Co jim ale do balíčku všechno připravit? A jaké cukroví poté napéct na vánoční svátky?

Přesto, že venku zatím nenastala klasická zima, kalendář je neomylný a ukazuje nám, že se konec roku blíží mílovými kroky. Proto je nejvyšší čas se přichystat i na příchod Mikuláše a nedlouho poté také na Štědrý den. Nastává zkrátka období, které děti milují (a ve kterém se vy můžete zbláznit, jak jste v jednom kole), a na které se celý rok těší. A proč? Protože ví, že od Mikuláše dostanou hromadu dobrot a sladkostí a od Ježíška pak kupu pěkných dárků. Tedy pokud nezlobily .

Všeho s mírou

Jisté je, že tradice jsou tradice a nelze tak dětem některé věci upřít, včetně sladkostí. Zároveň je ale třeba dbát na to, aby se nic nepřehánělo. Proto vám dáme pár tipů, jak se pokusit zařídit, aby vaše dítka po tomto období příliš nepřibrala a nevypěstovala si těžkou závislost na sladkém.

Důslednost

V první řadě je zapotřebí, aby vaše dítka nebrala bonbony, čokolády a další dobroty za samozřejmost. Nedopřávejte jim je, kdykoliv si o ně řeknou. Ani teď o svátcích, kdy je to bude svádět ještě více.

 

Dále je navykněte nejíst sladké před jídlem. Mohly by se jím přesytit a jídlo s potřebnými živinami pak nechat nedojedené.
A v neposlední řadě, snažte se jim dopřávat kvalitní sladkosti, zdravé. Sledujte jejich složení. I když si totiž možná myslíte, že všechno, co je zdravé, musí být i nepoživatelné, není tomu tak. Vyzkoušejte to. Protože záleží právě na vás, jaké návyky v nich vypěstujete.

Vyvážený balíček

A co že jim tedy k 5. prosinci nakoupit? Protože je nám jasné, že by asi děti zrovna neskákaly radostí, kdyby po odchodu Mikuláše našly v balíčku jen samé ovoce, zeleninu, brambory či uhlí, klidně jim balíček doplňte nějakým tím adventním kalendářem či čokoládou (s vysokým obsahem kvalitního kakaa). Úplný zákaz sladkostí totiž také nic nevyřeší.

 

Namísto kvanta dalších bonbonů či lízátek však zkuste do balíčku přidat křížaly, celozrnné sušenky z ovesných vloček, müsli tyčinky (bez polevy), nepražené a nesolené arašídy a podobné zdravější věci. A rovněž to samé zkuste navrhnout i svým rodičům, aby to udělali podobným způsobem, až jim budou chystat nadílku. Jak sama vidíte, rozmazlovat je mohou i zdravěji .

Vánoční cukroví

I při pečení vánočního cukroví pak vezměte na zřetel, že ne všechno cukroví musí být tradiční a nezdravé.

 

Samozřejmě chápeme, že vanilkové rohlíčky či linecké cukroví nebo vosí hnízda zkrátka k Vánocům patří. Jen je zapotřebí je konzumovat v rozumné míře a zkusit tyto druhy doplnit i nějakými zdravějšími variantami, ve kterých využijte místo klasické mouky a cukru třeba med a celozrnnou či již výše zmíněnou špaldovou mouku (případně klasické recepty těmito surovinami nahradit).

 

Zkuste proto popřemýšlet, jestli náhodou nějaké takové recepty nemáte někde založené. Jestli ne, určitě najdete spoustu rad a receptů všude na internetu či mezi ostatními maminkami. Případně si můžete zkusit nějaký i vymyslet – jak se říká, fantazii se meze nekladou.
A že jste nikdy nic takového nezkoušela? Nevadí! Nikdy není pozdě na změnu a za pokus to určitě stojí . Třeba se vám toto nové cukroví natolik vydaří, že si tyto zdravější pochoutky zamiluje celá vaše rodina .

 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné