Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je neděle 12. července 2020, svátek má Bořek, zítra Markéta
Vyhledávání

Ježíšku, prosím tě, přines mi…

Ježíšku, prosím tě, přines mi…
13. 12. - Články
Tisíce dopisů od dětí už za okny jsou, tisíce jistě ještě přibudou. Popsány a pokresleny, od shora až dolů, nejrůznějšími přáními a sny.

Děti do nich snaživě zaznamenávají, co by chtěly pod stromečkem najít. Netrpělivě hlídají, kdy už konečně psaní z parapetu zmizí, kdy si pro něj ten Ježíšek přijde. A pak, den po dni, okénko po okénku v adventním kalendáři, nemohou dospat Štědrého večera. 

 

Tento čas je možná na Vánocích tím nejkrásnějším. Netrvá však bohužel moc dlouho. Děti rostou a přestávají věřit v kouzla.

 

Najednou se místo panenky pod borovičkou objeví kosmetická taška. Lego vystřídá mobilní telefon, plyšový medvěd je nahrazen bezdrátovou myší a listování novou knihou pohádek střídá prohlížení fotografií chlapecké skupiny v iPadu.

 

Snad všichni rodiče chtějí dětem na Vánoce udělat radost. Mnohdy nepřemýšlí nad dárkem samotným. Vědí, že si ho syn či dcera přejí, a tak ho prostě koupí. Někteří rodiče ale hledají dárky, které děti nejen potěší, ale také rozvíjí. Pomáhají poznat svět kolem nich a učí je novému. Dárky, které dětem obohatí život.

 

Existuje řada portálů, internetových diskusí a kamenných obchodů, kde takové dárky mohou rodiče najít. Zadáte-li například do vyhledávače slova Paralelní vzdělávání, jako první se vám nabídne stránka společnosti Scio. Právě ta se intenzivně věnuje rozvoji dětí ve věku čtyř až patnácti let. Společně s psychology i rodiči vytváří projekty i produkty, které dětem ukazují, jak důležitá je komunikace i fantazie, jak lze poznávat vlastní emoce, myslet kriticky, proč se sebou nenechat manipulovat a mnoho dalších, tak zvaných měkkých dovedností. Neučí to ale děti násilnou, nudnou formou. Naopak. Proto možná teď zahlédnete v televizi, nebo potkáte v ulicích velkého plyšového žabáka Ferdu, hlavního hrdinu pohádkové knížky Ferda a jeho mouchy, rozvíjející u dětí emoční inteligenci. Proto možná narazíte i na Pecku, pytlík aktivit a pomůcek na rodinný výlet. Proto třeba uslyšíte o přípravě na první třídu, která se odehrává ve světě deskové hry Akce ostrov, prostřednictvím trosečníků a dobrodružství. Nebo vám padne do oka úplně něco jiného. Nicméně vždy byste měli zvážit, zda vybíráte dárek „jenom“ pro radost, nebo i proto, aby dítěti v něčem pomohl a popostrčil ho kousek napřed…

 

A večer zkuste zkontrolovat parapet. Třeba už tam leží. Dopis, určený Ježíškovi. Dopis, který začíná slovy: Ježíšku, prosím tě, přines mi…

 

 

Zdroj: www.kamsdetmi.com


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné