Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je středa 15. července 2020, svátek má Jindřich, zítra Luboš
Vyhledávání

Mezinárodní den trpaslíků aneb vyzdobte si zahradu!

Mezinárodní den trpaslíků aneb vyzdobte si zahradu!
20. 6. - Články
Připadají vám zahradní trpaslíci jako kýč nebo naopak jako vhodná dekorace zahrady? Všechno záleží na vašem osobním vkusu. Ovšem, 21. červen je označován nejen jako první letní den, ale i jako mezinárodní den trpaslíků!

Tento mezinárodní den trpaslíků založila nezisková organizace „Fronta za osvobození zahradních trpaslíků“ a slavíme jej již od roku 2002. A co je vlastně jeho smyslem? Učit toleranci k zahradní architektuře.


Přijde vám to poněkud zvláštní? To ještě není vše. Tato organizace pořádá akce, na kterých posbírají trpaslíky z různých zahrad a „vrací“ je do volné přírody. Jelikož by šlo o krádež, tak na zahradě vlastníkovi nechají dopis s popisem místa, kde svého trpaslíka najdou. Navíc posílají trpaslíky na „cesty“, ze kterých vlastníkovi trpaslíka posílají fotografie, kde se jejich trpaslík zastavil a co všechno navštívil. Poměrně divné, že? Tato organizace už ale takto funguje od roku 1981!


Zahradní trpaslíci vznikli v 18. století v Německu a jsou oblíbení u lidí napříč generacemi. Ta největší éra zahradních trpaslíků je už asi za námi, ale nikdo nemůže říci, že by se to opět nevrátilo zpátky. Ale i tak se velice často s trpaslíky na zahradách vídáme. Jsou nejen ozdobou zahrady, ale také symbolem pomocníků, kteří nosí štěstí! Pokud bude vhodně zvolen do kompozice zahrady, tak bude krásnou ozdobou vaší zahrady.


Pořiďte si tedy zahradního trpaslíka na svou zahradu jako symbol štěstí!


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné