Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je pondělí 18. ledna 2021, svátek má Vladislav, zítra Doubravka
Vyhledávání

Jaký vybrat přebalovací pult?

Jaký vybrat přebalovací pult?
18. 10. - Miminko
Čekáte miminko a už přemýšlíte, co všechno pořídit? K základní výbavě pro kojence také patří ve většině případů i přebalovací pult. Bez něho se hravě obejdete nebo jej nahradíte přebalovací podložkou. Jaký by ale měl být, pokud se pro něj rozhodnete?

Praktické jsou ty přebalovací pulty, které disponují prostory pro uložení potřebných věcí. Ty jsou tak v případě nutnosti hned po ruce, což určitě jako maminka oceníte. V nabídce obchodů jsou jak jednoduché přebalovací pulty, tak celé přebalovací komody. Jedno mají ale společné: musí být bezpečné a musí po všech stránkách vyhovovat potřebám dítěte.


V zásadě rozlišujeme dva typy přebalovacích pultů a to typ 1 a typ 2. Typ 1 je pro děti od narození do 12 měsíců, typ 2 pak pro děti od narození do 36 měsíců. Samozřejmě by každý přebalovací pult měl být řádně označen jménem nebo značkou výrobce, distributora nebo prodejce, a zda splňuje evropskou normu EN 12221.

Jak má správný přebalovací pult vypadat?

To, že musí být přebalovací pult stabilní, to je snad bez debat. Laicky řečeno, "přebalovák" se vám nesmí samovolně složit nebo zbořit, pokud se na něm dítě pohne nebo jej tam jenom položíte.  Takový přebalovací pult by vám byl k ničemu. Všechny hrany, rohy a hrany musí být zaoblené nebo zakryté, ale to už by v dnešní době mělo být samozřejmostí.

 

O tom, že pulty musí mít čtyři nohy, také diskutovat nebudeme, ale záleží už čistě na vás, jestli si vyberete přebalovací pult se čtyřmi pevnými nohami, nohami s kolečky, anebo variantu, kde jsou dvě nohy pevné a dvě s kolečky. V případě varianty se čtyřmi kolečky ale dbejte na to, aby měl dvě kolečka zajistitelná proti pohybu a až budete přebalovací pult používat, tak je zajistěte pokaždé, když dítě přebalujete!


Obecně je určen pro děti s hmotností do 15 kg a to právě s ohledem na jejich bezpečnost. Povrch přebalovací plochy musí unést hmotnost 50 kg, i když se nepředpokládá, že by vaše dítě takové váhy dosáhlo.


Co je však důležité, to jsou rozměry přebalovací plochy. U typu 1, tedy u plochy určité do 12 měsíců věku dítěte, je minimální šířka 38 cm a minimální délka 65 cm. U typu 2, tedy pultu určitého pro dítě až do 36 měsíců, jsou ty rozměry samozřejmě vyšší – šířka minimálně 55 cm a minimální délka 75 cm.


Každý správný přebalovací pult by měl obsahovat zvýšené okraje, které jistí dítě a zabraňují jeho pádu. Ty bývají už nedílnou součástí přebalovacího pultu nebo se dodávají spolu s ním jako doplněk a k samotnému pultu se pak připevňují. Na zadní straně by pak měl mít desku nebo alespoň zvýšený okraj. Nelekejte se ale, pokud máte přebalovací pult upevňující ke stěně! Tam tato zadní strana není třeba, protože zde je zadní zábranou právě stěna.

 

 

Pokud právě nějaký přebalovací pult či komodu vybíráte, nezaměřujte se pouze na vzhled či cenu - jsou to sice důležité faktory výběru, ale zdaleka ne ty nejdůležitější. Nebo už máte vybráno?

 

Podělte se s námi a poraďte ostatním maminkám, co bylo při výběru přebalovacího pultu to nejdůležitější.


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné