Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je pondělí 18. ledna 2021, svátek má Vladislav, zítra Doubravka
Vyhledávání

Oblíbená jména dětem se v roce 2016 zatím nemění

Oblíbená jména dětem se v roce 2016 zatím nemění
1. 11. - Miminko
Před čtvrt stoletím ve školních lavicích usedali v hojném počtu Lucie a Lenky, Martinové a Petrové. Nebude to trvat dlouho a bude to tam samá Eliška, Anička nebo Jakub s Janem.

Podle Českého statistického úřadu, který v posledních letech sleduje, jaká jména rodiče svým dětem dávají nejčastěji, dostává téměř třetina dětí jedno z nejoblíbenějších jmen současnosti. To vyplývá z údajů získaných jen v lednu 2016.


Mezi chlapeckými jmény už tři roky beze změny kralují tři jména. Tato jména pak dostalo téměř 15 procent narozených chlapečků v České republice. Zajímavé u těchto jmen však je hlavně to, že ve své podstatě tato jména vedou už od roku 1999.


A jaká jména to jsou? Jakub, Jan a Tomáš. Prozatím je v letošním roce následuje Filip, Ondřej, Matyáš, Lukáš, Adam, Matěj, Dominik a Vojtěch.


U dívčích jmen tyto pozice tak jednoznačné za poslední roky nejsou, ale jejich pořadí se o tolik také nemění. Jméno Eliška a Anna se poslední tři roky střídají na první a druhé pozici. A na třetím z míst je doplňuje jméno Tereza, která vévodila žebříčku v předchozích letech.


Pro letošní rok je u holčičích jmen pořadí zatím následující: Eliška, Tereza, Anna, Adéla, Sofie, Natálie, Karolína, Viktorie, Ema, Marie.

Neobvyklá jména letošního roku

Kromě jmen obvyklých či oblíbených zaznamenali statistici v letošním lednu i některá netradiční jména, ať už staročeská, nebo cizokrajná. Z chlapeckých je to například Barnabáš, Dalimil, Diviš, Mikeš, Attila, Geralt, Lionel, Jeroným Iskandar nebo Taigo Ryu. V lednu se u nás také narodila Adléta, Aleška, Josefa, Klotylda, Adel, Aurelie, Rihana, Salome, Amálie Perla nebo Nina Anuška.


A jaká jména vybíráte pro své dítko vy? Dědí se u vás jména z generace na generaci? Nebo vybíráte jména jiná? 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné