Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je středa 15. července 2020, svátek má Jindřich, zítra Luboš
Vyhledávání

Rodina, to je základ

Rodina, to je základ
15. 5. - Články
V polovině měsíce května, tedy přesněji řečeno 15., slavíme nejen svátek dívek a slečen jménem Žofie, ale už od roku 2006 tento den patří mezinárodnímu dni rodiny. Ta je základním stavebním prvkem celé společnosti a je velmi důležitá pro výchovu budoucích generací.

Dokázali byste nějak definovat pojem "rodina"? Rodina tvoří důležitou součást života každého z nás. V prostředí rodiny se dělíme se svými radostmi, ale i bolestmi a jsme tak schopni překonávat životní překážky. V rodině dozrávají představy mladého člověka o životě a formuje se základní žebříček hodnot důležitý pro celý jeho život. Rodina je školou lidskosti, v níž se učíme vzájemné lásce a úctě a službě slabším.


Rodina založená trvalým manželstvím jednoho muže a jedné ženy, kterou tvoří spolu s jejich dětmi, je přirozenou a základní buňkou společnosti. Rodina vytváří ideální prostor pro život, rozvoj dětí a růst vzájemné lásky partnerů. Je pavučinou vztahů, kde převažující emocí je láska.


Rodina je ale také místem předávání základních životních zkušeností, ekonomického bohatství, kulturního, sociálního i duchovního cítění.


V poslední době jsme svědky mnoha přímých i nepřímých, promyšlených i neúmyslných útoků na manželství a rodinu. Míra rozvodovosti je čím dál vyšší a mnozí už ztratili představu o tom, co je to rodina. Množí se případy neúspěšných rodičů, kteří vychovávají nešťastné děti, nepřipravené na založení vlastní rodiny. Všichni jsme členy velké lidské rodiny, ale každý z nás potřebuje cítit teplo té své. Lidé bez rodin jsou smutní, nešťastní a mnohdy i hrubí, protože se této situaci brání.


Jenže je čím dál častější, že se rodiny rozpadají a co hůř, vůbec nevznikají. Spousta mladých párů necítí povinnost sdílet spolu život v manželství. Neberou se, protože mají pocit, že život „na psí knížku“ přináší mnohem více výhod než samotné manželství. Jenže v tom je právě velký problém. Díky tomu, že partnery vlastně „nic“ nespojuje, lépe se jim tento vztah opouští, jenže už nemyslí na to, co bude s jejich dětmi. Že vlastně už nejde o klasickou rodinu a výchova dítěte se tak velmi znesnadní.


Snažte se tedy zakládat plnohodnotné rodiny, které budou přetrvávat i v případě větších či menších problémů. Rodinu totiž nemůže vůbec nic nahradit.

 

Zamyslete se nad významem rodiny! Alespoň jeden den v roce. V tento den, v mezinárodním dni rodin. Pokud už takovou rodinu máte, pak si toho važte. Ne všichni žijí ve spokojených a fungujících rodinách 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné