Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur, zítra Xenie
Vyhledávání

Jak připravit děti na návrat do školních lavic?

Jak připravit děti na návrat do školních lavic?
20. 8. - Škola
Připravte své děti na začátek nového školního roku tak, aby ho bez problémů zvládly. Ale jak na to?

Konec prázdnin je již pomalu za dveřmi, a i když se dětem tento fakt nelíbí, brzy začne opět pravidelné učení a celoroční rutina. Po dvouměsíčním volnu se však musí postupně připravit na pevný režim.


Proto byste měli již poslední týden prázdnin postupně zavést nějaká pravidla, aby si děti rychleji a lépe zvykly nejen na učení, ale i na ranní vstávání. Vyzkoušejte těchto několik rad a pomozte dětem lépe nastartovat školní rok:

1. Budíček

První den školy, budík zvoní a děti budí o několik hodin dřív než v posledních týdnech, ty odmítají vstávat a zvykat si opět na nový režim – takhle obvykle vypadá start do nového školního roku. Abyste této situaci předešli, využijte pár dnů před začátkem nového období k jakémusi „nácviku“. Jednoduše posouvejte večerku, nenápadně, každý den pouze o čtvrt hodiny, a stejně si počínejte i s budíčkem.

2. Svačiny

Se zasednutím do školních lavic budou mít děti i jiný stravovací řád. Pár dní před začátkem nového rozvrhu najeďte do systému snídaně - malá přestávka - velká přestávka - oběd. Vašim dětem to pomůže osvojit si nové stravovací návyky a vám pak ubudou starosti s nedojedenými svačinami anebo naopak dětskými kručícími žaludky ve školních lavicích.

3. Rodinný kalendář

Ještě před začátkem školy si s dětmi sedněte a naplánujte si váš rodinný kalendář na celý příští školní rok. Zaškrtněte si nadcházející školní prázdniny, domluvte se na společné výlety (v rámci možností), naplánujte oslavy narozenin, označte si vánoční a velikonoční svátky a podobně. Rok tak dostane řád a všichni se budou mít na co těšit. Společně také můžete odškrtávat dny zbývající do další události.


4. Na nákupy!

nový outfit na začátek nového školního roku

Alespoň jeden den se s dětmi věnujte nákupům. Nechtě je vybrat si nový „outfit“ na první den školy podle jejich představ - oblečením vyjádří svůj postoj a osobnost, kterou se chtějí prezentovat v kolektivu. A pokud nemáte doma prvňáčka, bude také potřeba zkontrolovat a případně doplnit zásoby pravítek, sešitů, gum, pastelek a tužek, kružítek a dalších drobností, které budou vaši drobečkové ve školní lavici potřebovat. Zároveň nezapomeňte na cvičební úbor, který mohl loňským sportováním dostat pořádně zabrat, zkontrolujte krabičku na svačinu i láhev na pití a ujistěte se, že i školní přezůvky to ještě jeden školní rok zvládnou.

5. Papírování

Start do nového školního roku neznamená jen nový režim pro Vašeho potomka, ale i spoustu zařizování pro Vás. Připravte si proto raději s předstihem důležité dokumenty a promyslete si, jak bude jeho školní den vypadat. Bude dítě chodit na obědy? Do družiny? Bude navštěvovat nějaké kroužky? Jaké? Společně se s dětmi na těchto věcech dohodněte a zařiďte potřebné formality.

6. Zopakujte si učivo

Nenechávejte si všechno na poslední chvíli. Na začátku roku toho bude na děti obzvlášť hodně a některé paní učitelky hned začnou se zkoušením. Proto si raději postupně každý den zopakujte alespoň část učiva z každého předmětu, nebo pro každý den vyhraďte jiný předmět. Cílem opakování není dohnat zameškané učivo, ale aby si dítě osvěžilo ty nejdůležitější poznatky. A také aby si mozek navykl přijímat nové informace, protože období lenošení už pomalu končí.


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte letos originální a vyrobte kámošce něco nevšedního, třeba tričko s potiskem. Použij slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vlastní tričko s potiskem