Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym, zítra Petra
Vyhledávání

Uvítala byste speciální školku pro děti z náhradních rodin?

Uvítala byste speciální školku pro děti z náhradních rodin?
3. 1. - Škola
Vychováváte dítko v „náhradní péči“? Zažilo toto dítě ve svém krátkém životě mnoho zla a potřebuje pomoci posílit sebevědomí a ulehčit přechod do školky či školy? Pak byste možná přivítala speciální školku, která již existuje i v Praze – určenou právě pro děti z těchto rodin.

Vzala jste si do rodiny dítko do náhradní péče či jste jej adoptovala? A je již ve věku, kdy bude nastupovat do školky? Pak byste možná měla zvážit i to, jestli je vaše ratolest připravena „zapadnout“ mezi ostatní děti v klasické školce nebo zda pro ni nebude lepší najít nějakou „speciální“. Tam, kde se jí budou moci více věnovat a pomohou ji překonat různé „přízraky“ minulosti.

Individuální přístup

Ačkoliv se to možná některé z vás bude zdát zbytečné, jít hned do krajností a shánět speciální školku, a raději budete chtít své dítko zařadit mezi děti z klasických rodin, aby nevybočovala a co nejrychleji „zapadla“, nemusí to být zrovna ideální řešení. Pokud totiž vaše ratolest zažila nějaké trauma či byla jakýmkoliv způsobem zanedbávána, její chování, jednání a přizpůsobování se okolí může být ohroženo a napomoci jí tak může jedině obzvláště citlivý přístup. Ten však lze zajistit pouze v případě, že bude k vašemu dítěti přistupováno individuálně, dle jeho konkrétních potřeb, nikoliv jako k součásti celé skupiny děti. A to, jak sama určitě uznáte, není v běžných školkách, díky jejich kapacitě, možné.

Terapie hrou a spolupráce s rodinou

A jaký je mezi těmito školkami vlastně rozdíl? Ve speciální školce pro děti z náhradních či adoptivních rodin, jakou je například ta pražská, bude oproti „obyčejným“ školkám nejen ta výhoda, že na minimální počet dětí bude dostatečný počet personálu, ale vašemu zlatíčku zde bude vytvořen i plán na míru + zde podstoupí různé terapeutické hry, například s modelovacím pískem a různými předměty a figurkami. Ty jsou zaměřeny právě na zpracování zážitků z raného dětství vašeho potomka a slouží především k pochopení jeho psychického stavu.


Například právě prostřednictvím stavby v pískovišti totiž vaše ratolest vyjadřuje to, s čím se potřebuje vypořádat, a paní učitelky jí tak mohou snáze pomoci „odblokovat“ tyto problémy a začlenit se více do kolektivu svých vrstevníků.


Navíc v takovéto školce více spolupracují i s vámi, náhradními či adoptivními rodiči, a vy tak budete mít daleko větší přehled o tom, co se s vaším dítkem děje.

Kompromis

Jestliže však ve svém okolí nemáte podobně zaměřenou školku, což je, pokud nejste přímo z Prahy, vysoce pravděpodobné, pak se alespoň snažte najít „zlatý střed“. Vyhledejte takovou školku, ve které budou podmínky pro vaši dcerku či vašeho synka alespoň o trochu přijatelnější. Tedy ty s menší kapacitou dětí. Budete tak mít alespoň zčásti pocit, že jste pro ni/pro něj udělala, co nejvíce jste mohla a zvýšíte tak šanci na její/jeho co nejplynulejší přechod do běžné školky či školy. A to je nejdůležitější. 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné