Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 03. října 2023, svátek má Bohumil, zítra František
Vyhledávání

Připravte své dítě do školy

Připravte své dítě do školy
26. 10. - Výchova
Máte doma prvňáčka, nebo chcete předškoláka připravit dobře na školu, pak s ním vyzkoušejte zábavné úkoly v knížce Matesova abeceda.

Matesova abeceda

 

Pokud máte doma prvňáčka, nebo chcete předškoláka připravit dobře na školu, pak s ním vyzkoušejte zábavné úkoly v knížce Matesova abeceda. Kromě procvičování psaní písmen se můžete na stránkách pracovního sešitu setkat nejen s úkoly, sloužícími k uvolnění ruky, ale i s úlohami a obrázky k dokreslování, které umožňují nácvik potřebných tahů.

 

Každému písmenku abecedy je věnována dvojice stran. V úkolech, které písmeno provázejí, se záměrně vyskytují předměty, jejichž názvy na uvedené písmeno začínají. Doplňujícími otázkami a úkoly můžete dítěti pomoci v rozvoji schopnosti rozlišovat hlásku na začátku slova.

 

Před zahájením procvičování psaní můžete dítě motivovat i dalšími otázkami, souvisejícími s předmětem. Čím více otázek typu (K čemu slouží? Kde se s ním obvykle setkávám? Jakou mívá barvu? Slyšíš hlásku, která je na začátku, uvnitř, ale i na konci slova?), tím lépe.

 

Motivujte dítě i ke slabikování slov. Děti můžou počet slabik znázornit také pomocí nějakých předmětů. Je dobré si na úvod procvičování s dítětem popovídat. Ptejte se ho, co vidí na obrázku a zda to dokáže pojmenovat více způsoby. Zajímejte se o to, co se mu vybaví při pohledu na obrázek a podobně.

 

Dopřejte dítěti, aby si mohlo daný obrázek vybarvit či dokreslit. Podporujete jeho fantazii. Dítě byste neměli do práce nikdy nutit. Snažte se ho k činnosti přimět nenápadnou, ale vhodnou motivací. Vždy vytvářejte nenucenou a zábavnou atmosféru.

 

 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné