Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk, zítra Ilja
Vyhledávání

Zánět slepého střeva v těhotenství

Zánět slepého střeva v těhotenství
6. 4. - Běžné potíže v těhotenství
Zánět slepého střeva je v těhotenství naštěstí poměrně vzácnou komplikací. Těhotenství totiž nijak nezvyšuje riziko jeho výskytu. Ale co když opravdu tato komplikace přijde?

V případě akutního zánětu slepého střeva, ať už jste těhotná nebo ne, je vždy žádoucí rychlé operační řešení. Operace sama o sobě není z technického hlediska nijak složitá.

 

Riziko z anestezie i ze samotné operace je pro těhotnou určitě mnohem menší, než riziko z případných komplikací, které by mohly vzniknout při ponechání zaníceného apendixu v těle. Pak by hrozil i zánět pobřišnice nebo dokonce celková sepse („otrava krve“). A to už by mohlo jít i o život. Pokud jde o typ anestezie, tak je nejlepší volit spíše šetrnou celkovou anestezii, protože se jedná o poměrně krátký výkon. V případech, kdy je zákrok prováděn laparoskopicky, není ani samotná epidurální anestezie vhodná.


Je jasné, že největší obavy jsou, zda nebude dítě v děloze ohroženo operačním výkonem či medikací, ale není se čeho bát. Jedná se o rutinní, chirurgicky většinou nekomplikovaný výkon a ani léky podávané při anestezii dítě nijak neohrozí. Samozřejmě je vždy dobré lékaře o svém těhotenství před zahájením výkonu informovat.

 

Pooperační péče u těhotných žen se nijak neliší od péče u jiného pacienta po stejné operaci. Jen je třeba pečlivěji kontrolovat hojení rány, protože břišní stěna je ve větším tahu. A je třeba brát také zřetel na krevní obraz a parametry srážení krve, protože toto se v těhotenství mění.


Pokud se obáváte velké ztráty krve, není třeba. Při operaci slepého střeva by měla být krevní ztráta minimální. Hlavní je, aby byl akutní zánět slepého střeva co nejdříve diagnostikován a nedošlo tak k zásadnějším komplikacím.


Nenechávejte tedy nic náhodě a důvěřujte svému lékaři. 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné