Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 03. října 2023, svátek má Bohumil, zítra František
Vyhledávání

Výpočet pohlaví dítěte

Výpočet pohlaví dítěte
22. 12. - Jak otěhotnět?
Chtěla byste znát nebo ovlivnit pohlaví svého dítěte? Existuje hned několik metod. Některé jsou položeny na vědeckém základě a jiné jsou prostě jen vyzkoušené a fungují.

Všechny metody pracují s genetickou skladbou jedince uloženou v chromozomech. Vajíčko obsahuje chromozom X, spermie X nebo Y. Pohlaví dítěte je určeno v momentě, kdy spermie pronikne do vajíčka. Ženské pohlaví vzniká při spojení chromozomů XX a mužské v kombinaci XY. Jediná stoprocentní možnost, jak ovlivnit pohlaví dítěte, je při asistované reprodukci.

Jonášova metoda

Jedná se o astrologickou metodu, která má vypočítat nejlepší termíny pro početí zdravého dítěte. Mimo jiné si při ní můžete vybrat i pohlaví miminka, ovšem až druhorozeného. Pohlaví prvního dítěte je již dáno okamžikem zrození matky a nelze je změnit. V případě, že chcete ovlivnit pohlaví u dalších dětí, vyberte si k početí některý z okamžiků podle toho, kde se nachází Měsíc v „onom“ okamžiku a je-li v kladném znamení, narodí se chlapec, v opačném případě se narodí děvče. Pro zvýšenou pravděpodobnost vytouženého pohlaví si nechte od astrologa vypočítat přesné termíny početí.

Franciszek Benendo

Byl polský venkovský lékař, který objevil souvislost mezi fází ženina cyklu, v níž došlo k pohlavnímu styku, a pohlavím dítěte. Svou teorii založil na faktu, že mužské spermie Y jsou pohyblivější než spermie X, ale rychleji umírají. Dojde-li k ejakulaci mezi pátým a třetím dnem před ovulací, je vysoce pravděpodobné, že se narodí holčička. Proniknou-li spermie do ženy v den ovulace, den před ní nebo po ní je vysoká pravděpodobnost, že dítě bude chlapec. Druhý den před ovulací jsou spermie X a Y v rovnováze, může tedy dojít k početí dívky i chlapce.

Papyho metoda

Gynekolog dr. Francois Papy z Francie přišel s teorií, že když matka před početím konzumuje v potravě co nejvíc hořčíku a vápníku a co nejméně draslíku a sodíku a téměř nesolí, narodí se holčička. V případě, že je to naopak, narodí se chlapeček. S dietou by měla žena začít dva až tři měsíce před plánovaným početím.

Čínský kalendář

Čínský kalendář početí vytvořil a zveřejnil jeden čínský vědec ve 13. století. Pohlaví dítěte lze dohledat i zpětně, a tak si ověřit jeho účinnost. V tabulce se jednoduše spojí sloupec stáří matky k datu početí a řádek měsíce početí. Kde se tyto body střetnou, objeví se CH jako chlapec nebo D jako dívka.

Rocheova metoda

Novozélandský vědec John Roche z organizace Excel se společně s irskými kolegy, zabýval výzkumem mléka u dvanácti set krav. Zjistil mimo jiné, že nárůst váhy před oplodněním vedl k narození býčka, zatímco během shazování váhy se narodila jalovička.

Ostatní neboli „babské“ metody

Známá je teorie o kyselosti prostředí, v kterém se nedaří mužským spermiím. Pokud si přejete holčičku, doporučuje se dát si před stykem pár skleniček vína nebo si vložit kousek citrónu nebo jeho šťávy do pochvy. Ale to raději zkonzultujte s vaším gynekologem! Další metoda je podobná té čínské, sečte se aktuální věk budoucí maminky s kalendářním měsícem. Sudý výsledek znamená holčičku a lichý chlapečka.

Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné