Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym, zítra Petra
Vyhledávání

Jak vybrat kojící podprsenku?

Jak vybrat kojící podprsenku?
8. 4. - Těhotenství
Spousta maminek si myslí, že nezáleží na tom, jakou podprsenku budou při kojení nosit. To je však omyl. Kojící podprsenka je pořizována hlavně pro svůj účel. Jak tedy vybrat tu správnou?

Za dob našich babiček a prababiček bylo jedno, jakou podprsenku čerstvá maminka nosí. Vzali prostě to, co doma bylo. Ale je zvláštní, že se najdou takové maminky i v dnešní době. Je jich sice málo, ale ano dámy, existují  Co je ale horší, nastávající maminky, zpravidla prvorodičky, vůbec neví, jak má taková správná kojící podprsenka vypadat nebo co by měla splňovat. Že patříte mezi ně? Nebojte, nic není ztraceno… přinášíme vám pár rad, které vám při výběru pomohou.

Rada č. 1

V každém případě je nejlepší počkat s nákupem kojící podprsenky až na poslední týdny těhotenství, kdy se už velikost prsou „tolik“ nezmění. (A jak velkou? O tom je Rada č. 3)

Rada č. 2

Nesnažte se kupovat kojící podprsenku, kde si necháváte velký „prostor“ pro růst prsou. Pak totiž skončíte pouze s podprsenkou, která vám nebude vyhovovat a může vám způsobit mnoho problémů a to včetně bolesti prsou nebo zad.


K tzv. „nalévání prsou“ obvykle dochází mezi třetím a pátým dnem po narození dítěte a končí po 48 hodinách. Ujistěte se, že během této doby máte podprsenku, která vás netlačí, a kde máte dostatek volnosti.

Rada č. 3

Podprsenku si nejlépe zkoušejte již s absorpčními vložkami, které také zaberou nějaký prostor. Abyste měla jistotu, že se vám prsa nalitá mlékem do podprsenky vejdou, měla byste být schopna vsunout prsty do vnitřní podprsenky. Zároveň se ujistěte, že ňadra nejsou nikde příliš stlačována (např. při krajích košíčků nebo nesprávným tvarem podprsenky).

Rada č. 4

Vyberte si nejlépe takovou podprsenku, která vám poskytne snadný přístup k prsu. Nejlepší je, pokud ji zvládnete rozepnout jednou rukou, takže můžete začít s kojením i když své dítě držíte.


Tím nejjednodušším a nejvíce diskrétním způsobem ke kojení jsou pro vás kojící podprsenky, které mají tzv. rychloupínání pro snadné kojení. Tyto podprsenky mají košíčky, které se dají v horní části odepnout. Pokud chcete své dítě nakojit, stačí košíček odepnout a miminko má k dispozici snadný přístup k vašemu prsu.


Také existují kojící podprsenky, které není třeba odepínat vůbec. Jsou vyrobeny z měkké, strečové tkaniny, které vám umožní stáhnout podprsenku na stranu pro přístup k prsu. Tato podprsenka je velmi pohodlná a dobrá na spaní, ale nabízí prsům opravdu malou podporu. Z tohoto důvodu by ji neměly nosit ženy, které mají větší poprsí.

Rada č. 5

Lepší pro vás bude kojící podprsenka, která bude mít širší ramínka. Bude vám pohodlnější díky lepší podpoře váhy prsou.

Rada č. 6

Ujistěte se, že vám podprsenka dobře sedí zapnutá na poslední háček, tzn. nejvolnější obvod. Pokud se vám podprsenka vytáhne, tak ji můžete dle potřeby zapnout na další háčky. Po porodu se vám zmenší obvod hrudníku a je opravdu potřeba, aby podprsenka neztratila svoji funkci. Některé kojící podprsenky mají zapínání na šest řad háčků, proto dovoluje větší variabilitu.

Rada č. 7

Dbejte taktéž na to, aby byl materiál, z kterého je kojící podprsenka vyrobena, antibakteriální povahy a zároveň prodyšný. Přeci jen na své hrudi nosíte výživu svého dítěte.

Rada č. 8

Obecně se doporučuje v době kojení nenosit podprsenky s kosticemi. Spousta žen již v těhotenství začíná kupovat právě měkké podprsenky bez kostic, které jsou pohodlnější. Pokud chcete mít hezká prsa, dbejte na to, aby taková podprsenka stále poskytovala dostatek podpory. Rozhodně by měla mít zapínání na háčky! Takže zapomeňte na lambády a podobné natahovací prádlo, u kterých je jakákoliv podpora vyloučena.

 

 

Tak co? Už máte o výběru kojící podprsenky jasnější představu? Doufáme, že ano… a pokud máte nějaké poznámky nebo se chcete podělit o své poznatky při jejím výběru, napište nám to 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné