Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je sobota 24. října 2020, svátek má Nina, zítra Beáta
Vyhledávání

Čeká vás porod? Tohle potřebujete!

Čeká vás porod? Tohle potřebujete!
10. 1. - Porod
Je těžké si správně zabalit, když se někam chystáte poprvé. A navíc vlastně ani nevíte, kdy přesně tam pojedete. Tak nějak to vypadá, když si prvorodička připravuje tašku do porodnice.

Doklady, kartáček a pasta na zuby nebo mýdlo. To jsou věci ze seznamu, který dostanete v porodnici. Ale upřímně, kterou z vás by tohle nenapadlo? Z balení tašky do porodnice není třeba dělat vědu. Čím menší tašku budete mít, tím to bude pro vás pohodlnější. Takže v první řadě se informujte ve své porodnici o tom, co skutečně potřebujete. Mnohdy totiž můžete z tašky vyhodit noční košili, vložky a také oblečení, kosmetiku a plenky pro miminko. Hodně porodnic novopečeným maminkám poskytuje z hygienických důvodů erární věci.

Trik zkušených matek

Rozhodně si ale nezapomeňte vzít jednorázové spodní kalhotky, a to v dostatečném množství. Počítejte alespoň se dvěma až třemi na den. Nemyslete si, že si vystačíte s klasickými, několik prvních dní po porodu jsou výtoky opravdu silné, tudíž byste je mohly rovnou vyhodit do koše. Jednorázové kalhotky skvěle sedí a drží, ale jsou také prodyšné. Jakákoli poporodní poranění se tak mají šanci lépe a rychleji zahojit.

Další věcí, kterou v seznamu z porodnice nejspíš nenajdete, je plovací kruh. Nechápete, na co vám bude? Já také nechápala, ale když jsem se chtěla po porodu poprvé posadit, bylo mi vše jasné a na zkušené matky s touto pomůckou jsem koukala s velkou závistí. Většina žen se nevyhne menším či větším poraněním v souvislosti s porodem a ta mohou být pár dní velmi citlivá. A věřte mi, že sedět na plovacím kruhu je mnohem snesitelnější než sedět na tvrdé židli.

Nezapomeňte na cukr

Určitě si do porodnice neberte žádné sycené limonády a vody a doma nechte i ovocné džusy. Pokud kojíte, měly byste na bublinky zapomenout, protože dětem mohou způsobit větry. A ovocné džusy mohou zase vyvolat alergickou reakci. Co si ale rozhodně do tašky přibalte, jsou nejrůznější müsli tyčinky, hroznový cukr, sušenky a podobně. Cokoli, co vám dodá energii. Po náročném porodu vám bude určitě scházet a mnohé maminky vyhladoví i kojení.

Dobrou službu vám pak může udělat i balzám na rty, protože ty při porodu mnohdy popraskají. A do tašky přihoďte i mastičku na hemoroidy a na popraskané bradavky. Třeba budete mít štěstí a tyhle nepříjemnosti se vám vyhnou, ale je lepší počítat s tou horší variantou.

A poslední rada? I když něco zapomenete, nezoufejte. Vše se přece dá dokoupit!

 

 

Co ještě s sebou do porodnice
Doklady – sbalte si veškeré osobní doklady, formulář o vybraném jméně miminka a také těhotenskou průkazku.
Hygienické pomůcky – kartáček na zuby a pasta, mýdlo, šampon,…
Noční košile – pokud v porodnici netrvají na jejich, pořiďte si nějakou s knoflíčky. Možnost rozepnutí košile na hrudi vám usnadní kojení.
Kojící podprsenka – doporučují se alespoň dvě speciální podprsenky pro kojící matky. K nim si přibalte i vložky do podprsenek, které zachytí unikající mléko.
Župan – přibalte ho, pokud porodnice opět nenabízí svůj.
Hygienické vložky – pokud v porodnici nemají k dispozici erární, určitě si jich dostatek přibalte. Zapomeňte ale na ultratenké vložky s křidélky a pořiďte si ty úplně obyčejné silné a vysoce savé. Minimálně první dny poslouží nejlépe!
Teplé ponožky – jedny nebo dvoje si do tašky přihoďte, obzvlášť jestli rodíte v zimě. Ale i v létě může být maminkám od nohou zima a ponožky rozhodně uvezete.
Pantofle – na ty určitě nezapomeňte, ideální jsou takové, s nimiž se dá jít i do sprchy.
Pro miminko – pokud porodnice neposkytuje vlastní věci, sbalte si jednorázové plenky, krém na opruzeniny, dětský tělový krém či olej a dětské tělové mýdlo. A také několik bodýček a dupaček. Pokud dostanete v nemocnici vše erární, stačí vám v podstatě jen jedno oblečení na cestu domů.

Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné