Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym, zítra Petra
Vyhledávání

Muž u porodu – ano či ne?

Muž u porodu – ano či ne?
1. 9. - Porod
Čekáte se svým manželem či partnerem miminko? Blíží se již termín vašeho porodu? Pokud ano, pak zajisté řešíte i to, zda bude budoucí tatínek u porodu nebo ne…

Ačkoliv byl porod v minulosti považován za ryze soukromou záležitost ženy, a muži se tak u něj nevyskytovali, dnešní trend je jiný. Postupem času se totiž stalo zcela běžnou záležitostí, že jsou muži u narození svého potomka přítomni, a podporují tak svou partnerku alespoň psychicky.

Psychická podpora nebo „nervy na víc“?

A jak jste na tom vy? Máte v této otázce jasno? Chtěla byste, aby byl váš muž u porodu s vámi, nebo si jej budete chtít „odbýt“ raději sama? Jisté je, že každá žena se na to dívá jinak – pro některé je samozřejmostí, že tam partner bude, pro další zase, že odrodí raději v klidu a sama, protože by tam o partnera měla strach, jak to všechno zvládne či zda tam dokonce neomdlí.


Ať už je to jakkoliv, hlavně nezapomeňte, že by nebylo dobré partnera k něčemu takovému nutit, pokud on sám nechce. Je přeci jen dospělý, tak se musí rozhodnout sám, zvážit všechna pro a proti a odhadnout své síly a možnosti.

Nejsilnější zážitek života

Pro muže, jenž se pak rozhodne s vámi u porodu být, to pak mnohdy bývá jedním z nejsilnějších životních zážitků. Vidět vše od začátku až do konce, prožívat to očekávání a nadšení, radost i obavy…. To i ten váš největší „drsňák“ najednou změkne, a vy uvidíte, že má opravdu srdce na správném místě. Zvlášť, až bude po všem a on dostane svoji ratolest poprvé do náručí. V tu chvíli to bude pohled k nezaplacení a on jistě nebude litovat, že vás v tomto „boji“ podpořil, a třeba vás i celou dobu držel za ruku a vyslechl si spoustu nelichotivých slov.

Citové pouto

Jestliže se však obáváte toho, že pokud váš muž u narození svého synka či dcerky nebude, že tím utrpí jejich citové pouto, pak buďte v klidu. To, že tam s vámi nebude, neznamená, že ho/ji bude méně milovat, jen se na to prostě necítí. Navíc ví, že vy budete při porodu nesmírně trpět, a on že vám nebude nijak schopen pomoci. Když se na to tedy podíváte z druhé strany, ani vy byste nejspíš nechtěla vidět svého partnera trpět, a zároveň vědět, že mu nemůžete ulevit. Proto mu nic nevyčítejte!


Dalším důvodem, proč s vámi partner nechce k porodu jít (příp. proč i vy ho tam nechcete), pak může být i strach z toho, jak se bude vyvíjet váš budoucí intimní život. Přeci jen tato událost může vašeho partnera v tomto směru docela výrazně ovlivnit – ne každý muž vydrží pohled na rodící ženu a svůj pohled na vás by pak mohl výrazně změnit. Už by ve vás mohl vidět především ženu-matku, a ne smyslnou ženu a milenku. Ať už by to byl nebo nebyl váš případ, pokud váš partner nechce u narození vašeho miminka být, pak jeho důvody respektujte a na „pomoc“ si případně vezměte někoho jiného, komu věříte a kdo vás dovede uklidnit a povzbudit – třeba kamarádku. Ale jelikož jste přece silná žena, tak to případně zvládnete to i bez manžela či partnera 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné