Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym, zítra Petra
Vyhledávání

Porodné i na druhé dítě od roku 2015?

Porodné i na druhé dítě od roku 2015?
26. 9. - Porod
Nějakou dobu se o tom hovořilo, nyní tento návrh schválili poslanci, ale ještě musí tato předloha projít Senátem. Za první dítě by maminky měli dostat 13.000 Kč, za druhé pak 10.000 Kč. Ale v rámci úsporných důvodů porodné na druhé dítě nedostanou všechny maminky. Jaké jsou tedy podmínky, abyste peníze dostali i vy?

Porodné patří mezi dávky státní sociální podpory. Jde tedy o finanční podporu sociálně slabších rodin. Do roku 2010 dostávali rodiny porodné na každé narozené dítě. Rodiny tedy přišli o spoustu peněz od státu. Nyní by se tato situace mohla trochu změnit.


Porodné na první dítě by se však oproti současné částce měnit nemělo. Částka zůstane na 13.000 Kč. U vícečetného porodu zůstane 19.500 Kč. Novinkou by mělo být porodné na druhé dítě ve výši 10.000 Kč.

 

miminko Úpravou pak projde i podmínka toho, aby rodina tento příspěvek dostala. Příjem rodiny totiž v současné době nesmí přesáhnout 2,4násobek životního minima, aby jí bylo vyplaceno porodné. Senát totiž zvýšil tento koeficient na 2,7násobek životního minima. To by mělo platit po schválení pro oba příspěvky. Původní plán nové vlády sice byl toto omezení úplně zrušit, to však při schvalování neprošlo.


Pokud budou tyto úpravy Senátem schváleny, pak se české rodiny mohou připravit na porodné u prvního i druhého dítěte. Ovšem tuto sociální dávku dostane rodina, pokud její měsíční příjem nepřesáhne částku 20.817 Kč čistého.


Pokud tato novela projde Senátem a bude schválena, pak by s největší pravděpodobností měli porodné získávat rodiny (i svobodné matky) od začátku roku 2015. 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné