Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 03. října 2023, svátek má Bohumil, zítra František
Vyhledávání

10 nejoblíbenějších míst pro svatbu

10 nejoblíbenějších míst pro svatbu
5. 8. - Volný čas
Svatba je v životě ženy většinou společně s narozením děťátka tím nejkrásnějším dnem v životě. Ať už plánujete svatbu před dětmi nebo po dětech, mezi nejdůležitější rozhodnutí patří výběr místa pro tuto radostnou událost. Která místa patří k těm nejoblíbenějším?

V minulosti pár plánující svatbu nepřemýšlel tolik o tom, kde si své ANO řekne, ale zda to vůbec udělá. Dnešní pohled budoucích novomanželů na svatbu je však jiný. Současné nevěsty mají o své svatbě jasno takřka už od puberty. Jaká místa ovšem české nevěsty preferují? Jaká místa považují za ta „správná“?


Vytvořili jsme pro vás seznam míst dle oblíbenosti mezi současnými nevěstami. Některé se drží prostředí, které dobře znají a něco je k němu váže. Jiné jsou kvůli tomu schopné odcestovat i na druhý konec zeměkoule. Jaká místa se tedy vměstnala do první desítky?

1. Zámek Červená Lhota

Zámek na skalním útesu na Dírenském potoku, pravém přítoku řeky Lužnice. To je zámek Červená Lhota, jedno z nejpohádkovějších míst v Čechách. Která žena by se totiž nechtěla alespoň na chvíli stát princeznou a vdávat se na místě, kde se natáčela Zlatovláska a spousta dalších pohádek? Navíc je možné se vdát jak v tamější kapli Nejsvětější Trojice, v prostorách zámku, tak i v zahradě, i když ta zde není nikterak velká.

2. Zámek Hlubová nad Vltavou

zámek Hluboká nad Vltavou

Svatba na hlubockém zámku se řadí k těm nejromantičtějším, proto je tento neogotický klenot velmi hojně navštěvovaný a vybíraný ke svatbám. Svatby se konají v obřadní síni, která je od roku 2003 ve zrekonstruované zadní části zámku. V zámecké zahradě pak vzniknou nádherné svatební fotografie. Ale pozor, pokud se chcete vdávat v květnu, musíte si vybrat jiné místo. Svatby v květnu na zámku Hlubová totiž možné nejsou.

3. České baziliky a kostely

svatba v kosteleSvatá místa jako jsou chrámy, kostely a baziliky mají své obrovské kouzlo, obzvláště pak pro věřící páry. Nakonec to má i svou výhodu v horkém létě – tyto stavby krásně chladí, takže ani budoucí novomanželé, ani jejich svatební hosté nejsou při obřadu „vaření“. A fotografie jsou zde také neskutečně romantické.

4. Svatba na pláži v zahraničí

svatba na plaži

Starším ročníkům to možná přijde divné, ale současné nevěsty stále raději situují svou svatbu na neobvyklá místa. Proč se vlastně nevydat na krásnou letní dovolenou, na které se mimochodem s partnerem nechají oddat. Jiné to pak plánují tak, že odletí, nechají se oddat a rovnou pokračují v líbánkách. A proč ne… pláže jsou jako stvořené k netradiční svatbě. Mezi oblíbené patří například pláže na řeckém ostrově Skopelos. Jen vám nesmí vadit písek 

5. Zámek Lednice

Přestože zní název studeně, svatba zde určitě studená nebude. V prostorách lednického zámku si můžete říci své „ano“ v tvz. kasínu, které je mimo prohlídkovou trasu, ale pouze pro 30 osob. V době přestávky mezi prohlídkami se oddává i v tzv. rytířském sále, který je max. pro 80 osob, a nebo se můžete rozhodnout pro obřad v zámeckém parku, kde nejste omezeni počtem svatebčanů.

6. Zámek Český Krumlov

Jižní Čechy se pyšní velkým množstvím nádherných míst, mezi které patří i zámek Český Krumlov. Zdejší svatby jsou také velmi oblíbené, každoročně se jich tu uskuteční kolem třiceti, jak v interiérech, tak i v exteriérech. Mezi nejoblíbenější patří terasa zámecké zahrady Štěpnice s nádherným výhledem na celý Krumlov. Jedinou nevýhodou je, že správa zámku nedisponuje žádným mobiliářem pro exteriérové svatby, takže židle a stolky si musí novomanželé sehnat sami na vlastní náklady.

7. Statek Ondříkovice

Oblíbené jsou i svatby na rodinných statcích a vůbec nevadí, že se nejedná o statek rodiny ženicha či nevěsty. V Českém ráji si ke své svatbě můžete vybrat statek Ondříkovice a svatbu tak uspořádat na zahradě, na břehu rybníka nebo v historických prostorách statku. Výhodou je, že se tu může uskutečnit kompletně celá svatba – obřad, hostina a svatební hosté zde mohou i přenocovat. Místo je to opravdu oblíbené – tento statek můžete znát z pořadu Dity P. o vaření, která se zde také vdávala.

8. Čapí hnízdo

Spousta lidí o tomto místě ani neví, ale jedná se o velmi kouzelné místo, kde se o vaši svatbu kompletně postarají. Dokonce se tu postarají i o vyřízení potřebných formalit na matrice, takže zde můžete zažít přímo pohádkovou svatbu v nádherném prostředí v blízkosti obrovského čapího hnízda.

9. Hotel Všetice

svatba na statku

Nedaleko od Benešova v Netvořicích se nachází Hotel Všetice. Jde vlastně o další statek, který v sobě navíc skrývá hotel, restauraci a jezdecký klub. Na nádherné a rozlehlé zahradě se velmi často konají svatby pod vedením svatebního koordinátora, kterým toto příjemné místo disponuje. Na zahradě obřad, hostina ve stylové restauraci na venkovní terase nebo na baru s vyhlídkou do kryté jízdárny, který má dokonce vlastní saunu a vířivku.

10. Statek Blažejovice

Ještě v roce 2008 bylo toto místo ve velmi zpustošeném stavu a nyní už se zde konají naprosto odzbrojující a krásné svatby. Svatbu vám kompletně připraví, a to dle recenzí a četností svateb úplně bravurně. Krásný prostor je opravdu velký, ale bohužel do konce roku 2016 plně obsazený.

 

Toto určitě nejsou všechna místa, která si současné nevěsty pro svůj velký den vybírají. Vždy přeci záleží hlavně na tom, aby se svatba vyvedla, byla pohodová a aby si ji novomanželé co nejvíce užili.

 

Tak co budoucí nevěsty, jaké svatební místo si vyberete vy? 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné