Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 17. září 2019, svátek má Naděžda, zítra Kryštof
Vyhledávání

Dokonalé nohy, aneb jak zatočit s celulitidou

Dokonalé nohy, aneb jak zatočit s celulitidou
19. 2. - Cvičení
Chtěli byste mít nohy jako modelky? Bez celulitidy a pomerančové kůže? Poradíme vám pár tipů, jak v tomto věčném boji obstát….

Celulitida patří mezi civilizační choroby, které se neustále řeší, a o kterých kolují nejrůznější mýty. Největším z nich je, že celulitidou trpí pouze ženy, boubelky. Není to pravda. Tato nemoc totiž nesouvisí přímo s nadváhou, ale s životním stylem, a proto může hrozit i jinak štíhlým ženám, a ve výjimečných případech také mužům.


Jedná se o zvětšené zbytnělé tukové buňky, ve kterých se usadily zplodiny metabolismu, které nezvládla odvést lymfatická soustava, a které pak vytvářejí viditelné hrbolky. Mezi nejvíce postižené oblasti patří boky, stehna a zadeček. Nejčastěji se vyskytuje v období puberty, těhotenství a menopauzy. Pozorovat ji můžeme ve 4 různých stádiích:

 

  1. celulitida ještě není na první pohled zřejmá, objeví se až při stlačení kůže mezi prsty;
  2. celulitida je již viditelná i bez stlačení kůže – zejména na přímém světle;
  3. celulitida je již viditelná za jakéhokoliv světla, a bez ohledu na polohu, v jaké se tělo nachází;
  4. v této fázi se již jedná o poškození kůže, které může být doprovázeno bolestmi a otoky.

V případě poslední fáze se již jedná o vážný stav, který by měl být konzultován s lékařem.

Jak proti celulitidě bojovat a jak jí předcházet?

Pro nás ženy je asi nejdůležitější otázka, jak naši celulitidu odstranit, či alespoň zmírnit.


Výrazným faktorem při rozšiřování celulitidy je současný životní styl, který je často velmi hektický a uspěchaný a nezahrnuje mnoho pohybu. Proto je jedním ze způsobů boje proti pomerančové kůži pohyb, a to např. rychlá chůze, běh, plavání či tanec.


Dalším způsobem jak této nemoci či vadě na kráse předcházet, nebo jak s ní bojovat, je úprava jídelníčku a stravovacích návyků. Zařaďte proto do své stravy dostatek vlákniny či syrovou zeleninu a ovoce, a vyřaďte bíle pečivo a kávu. Vhodné jsou také další doplňky stravy, zejména lecitin, a vitamíny E a C. Nezapomeňte také dodržovat pitný režim – vhodná je neperlivá voda a bylinkové čaje (samozřejmě neslazené).


Další metodou, navíc příjemnou, je ruční i přístrojová masáž, prováděná zkušeným terapeutem. Masáž by měla být prováděna plošnými kruhovitými a spirálovitými hmaty s pomalou frekvencí a malým tlakem. V případě přístrojové masáže je rovněž zapotřebí správně nastavit tlak.
Pro výrazné účinky je ovšem nutné absolvovat masáže coby kúru, tedy přibližně 10 návštěv.

 

Další velmi zajímavou, a především dobrodružnou, variantou, jak se pokusit bojovat proti nešvaru zvanému celulitida, je tzv. kryoterapie (léčba mrazem).

 

Tato metoda je určena ovšem pouze velmi otužilým jedincům, neboť spočívá v náhlém ochlazení povrchu těla, kdy přibližně při dvouminutovém pobytu v suchém mrazivém vzduchu přechodně poklesne teplota kůže až na 2 – 10 °C. Teplota tělesného jádra přitom zůstává během takto krátké doby nepozměněna, díky čemuž lze pobyt v místnosti s teplotou -120 °C (někdy až – 160° C) přežít.

 

Po dvouminutovém pobytu v kryokomoře následuje cvičení, při kterém dochází k prokrvení povrchu těla a bouřlivé látkové výměně, při níž organismus vylučuje různé jedy a volné radikály způsobující poškození a stárnutí buněk.

 

Pro příznivé a viditelné účinky léčby mrazem doporučují odborníci nejprve deset vstupů za sebou (nejlépe 1x denně), a poté pro udržení dlouhodobého efektu zhruba 1x za týden.

 

Takže, milé dámy, jak jste na tom? Daří se vám váš boj, nebo vyzkoušíte něco nového? Třeba kryoterapii? Nevím tedy jak vy, ale já ačkoliv nejsem žádná zimomřivka, bych i přesto raději zůstala u mírnějších metod, a pobyt v kryokomoře nechala jen těm nejodvážnějším z vás 
 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné