Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je sobota 31. října 2020, svátek má Štěpánka, zítra Felix
Vyhledávání

Děti a sport – proč je k němu vést a jak jej vybrat?

Děti a sport – proč je k němu vést a jak jej vybrat?
5. 10. - Volný čas
Přemýšlíte, zda dát vaši ratolest na nějaký sport či nikoliv? Bude pro ni mít nějaký význam nebo se bojíte, aby si neublížila? Pokud ji k nějakému sportu povedete, neuděláte chybu. Ale jaký sport bude ten „pravý“?

Některé z vás, maminek, mají jistě velmi pozitivní vztah ke sportu a nedovedou si bez něj život představit, pro jiné zas představuje „zbytečnou ztrátu času“ a nebezpečí úrazu. Ať je to tak či onak, aktivní pohyb je pro život velmi důležitý. Pokud tedy máte malé ratolesti, a přemýšlíte, zda je na nějaký ten sport dát či nedat, rozhodně neváhejte, i když vy sama třeba žádný neprovozujete!


Samozřejmě, že ne každý je pro sport stvořený a nadaný, ale bez vyzkoušení to nezjistíte. Jestliže to však bude alespoň trošku možné, snažte se, aby se vaše dítě něčemu věnovalo již od útlého dětství, aby si nějaký sport „osvojilo“. Přeci jen v pozdějším věku už bude poněkud obtížnější jej k něčemu novému přivést. A pokud se nakonec ukáže, že nemá pro sport žádné vlohy a je na něj „úplné dřevo“ a antitalent, pak není problém, aby se sportem kdykoliv přestalo…

Proč vůbec sportovat?

Ptáte se, proč by se vaše dítě mělo věnovat nějakému sportu, přestože při něm může velmi snadno přijít k nějakému úrazu? Protože nejenom, že je pohyb velmi důležitý, a to zejména v dnešní době, kdy děti tráví většinu svého času u televize či počítače, ale dá mu to (i vám) mnohem víc. Například bude odolnější vůči nemocem, nebude vás tolik zlobit (přeci jen si vybije část své energie někde jinde), naučí se překonávat různé překážky, respektovat pravidla, snášet prohry či hrát fair play. Kromě toho si najde i nové kamarády a naučí se spoléhat se na druhé. A to vše je pro život velice důležité….

Výběr sportu

Chcete-li tedy, aby vaše ratolest cestu ke sportu našla, je důležité pro ni vybrat ten správný. V opačném případě u něj nevydrží a vaše snaha tak bude marná. A jaké tedy máte možnosti? Jaké sporty můžete pro váš poklad vybrat?


Ačkoliv patří mezi nejoblíbenější dětské sporty především fotbal, florbal či plavání, dnešní nabídka je mnohem širší a bohatší. Pro každého se tedy něco najde. Ovšem pravdou je, že ne každý sport bude pro vaši ratolest ten pravý. Buď pro něj nebude mít ty správné vlohy, nepůjde mu, nebo ho po čase zkrátka přestane bavit, a bude chtít vyzkoušet sport jiný…. A jak tomu co nejlépe předejít? Než vašeho potomka na nějaký sport zapíšete, nechte jej vyzkoušet si více sportů, ať si může vybrat sám podle sebe a podle toho, co jej nejvíce zaujme.

Festival Sporťáček či program SportAnalytik

Některé ze sportů si váš potomek může samozřejmě vyzkoušet sám doma nebo u svých kamarádů. Ale ne všechny. Mezi ty, jež si většinou vaše dítko samo nevyzkouší, patří například kickbox či judo. V těchto případech je zapotřebí navštívit „kvalifikovaného učitele“, který vám vše vysvětlí a ukáže, řekne, co vše bude vaše dítko potřebovat apod. A jednou z možností, kde si vaše ratolest může mnoho z takovýchto sportovních aktivit vyzkoušet (a na jednom místě), je například festival Sporťáček (obvykle probíhá v měsíci září).


Další možností pak je absolvovat program SportAnalytik, který nasměruje vašeho potomka na to, co by mu mohlo jít nejlépe. Po absolvování několika jednoduchých pohybových testů se totiž dozvíte, k čemu má největší předpoklady a jaké sporty by měl vyzkoušet.


A v čem, že toto „testování“ vlastně spočívá? V odhalení fyzických dispozic jako je rychlost, hbitost, pružnost nebo vytrvalost, a to za pomoci 8 různých aktivit. Vaše děti tak na „sportovním dni“ absolvují 30 m sprintu, 800 m běh, člunkový běh, stoj na jedné noze, sedy-lehy, skok do výšky, hod basketbalovým míčem a hluboký předklon. A protože to všechno probíhá zábavnou a hravou formou v kolektivu ostatních dětí, vaše ratolesti si to náramně užijí. Na konci pak budou jejich výkony individuálně vyhodnoceny a porovnány s nároky, jež vyžadují jednotlivé sporty. Výsledkem tak bude „odhalení“ sportovního talentu vaší ratolesti a jí na míru sestavené doporučení vhodných sportů.


Takže pokud si nejste jistá, na co byste měla svůj poklad dát, zkuste vyzkoušet třeba tento program. Na škodu to jistě nebude. A když nic jiného, užijete si se svým pokladem skvělý den 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné