Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je pondělí 04. prosince 2023, svátek má Barbora, zítra Jitka
Vyhledávání

Dovolená u moře s miminkem?

Dovolená u moře s miminkem?
28. 7. - Volný čas
Období letních dovolených je v plném proudu, a s ním také cesty do zahraničí, zejména k moři. Je ale vhodné je absolvovat i s malým miminkem? A jak si s ním případně dovolenou co nejlépe užít?

 

Pokud máte malé miminko, pak sama musíte dobře zvážit, zda se na nějakou zahraniční dovolenou vydat nebo ji raději o rok odložit. Zdraví a pohodlí vašeho děťátka by mělo být daleko přednější, než vaše potřeba vyrazit si k moři. Tím ovšem neříkáme, že je pobyt u moře pro miminko nějak ohrožující, ba právě naopak. Záleží ale na tom, do jaké destinace plánujete jet a jaký zvolíte dopravní prostředek.

Způsob cestování, délka pobytu a výběr destinace

Chcete-li dopřát vašemu miminku to nejlepší již od narození, klidně jej k moři vezměte. Pamatujte ale, že pokud to má být pro vaše miminko nějak přínosné a zdravotně prospěšné, je zapotřebí u moře strávit alespoň 10 - 14 dní. Kratší pobyt by totiž pro miminko představovalo zbytečnou zátěž. A ani vy sama byste si za kratší dobu pořádně neodpočinula.


A jaký způsob cestování je pro miminka nejlepší? Zajisté auto. Pojedete-li sami svým vlastním vozem, můžete si kdykoliv udělat přestávku a nejste přitom nikým a ničím omezováni. Navíc jízda mnohdy miminka i krásně uspí a vy tak budete mít „chvíli klidu“.


Co se týká letecké dopravy, ta dětem také většinou nevadí, i když u některých miminek mohou změny výšek vyvolat například bolest hlavy či podráždění. Pokud kojíte a rozhodnete se pro cestování leteckou cestou, pak je můžete v tomto případě zkusit uklidnit přiložením k prsu.


Samozřejmě je však každá ratolest jiná, a pokud něco zabíralo na jednoho vašeho potomka, neznamená to, že to bude platit i u druhého, a že cestování s ním bude také taková „hračka“. Takže pokud se rozhodnete k moři vyrazit, obrňte se trpělivostí a především správně zvolte dopravní prostředek a destinaci. Nevybírejte nějaká zvláštní exotická místa a daleké lokality. Doba letu by kvůli miminku měla být kolem 2 hodin…

Doprovod

Jestliže jste se tedy rozhodla, že to zkusíte, a místo nějaké dovolené v tuzemsku tedy vyrazíte k moři, pak by bylo úplně ideální, pokud by kromě vás a vašeho manžela či partnera, s vámi jel ještě někdo další – maminka, kamarádka s dítětem apod. Při hlídání vaší ratolesti se tak budete moci vystřídat a „ve chvílích volna“ si jít například zaplavat či se opalovat… Jinak by to přeci nebyla ani dovolená 

Na co si dát pozor

Jak každá z vás jistě dobře ví, na dovolených se nevyplácí pít vodu z kohoutku, protože to může přivodit mnohé zdravotní problémy. Proto dbejte na to, abyste vždy měla po ruce dostatek balené vody. A to samé platí v rámci jídla - experimentovat s novými pokrmy by se vám nemuselo vyplatit! Zejména pokud stále kojíte!


Neriskujte ani, že budete muset během pobytu vaší ratolesti dát jiný typ plenek, než na který je zvyklá, nebo použít jiný typ vlhčených ubrousků. Toho nezvyklého už tak bude víc než dost, proto zbytečně neriskujte negativní reakci její pokožky. Nabalte s sebou raději pořádnou a dostatečnou zásobu, určitě se vám neztratí…a co zbude, to si holt zase přivezete pěkně domů. Lepší je toho mít s sebou víc, než pak litovat.

Koupání v moři a pobyt na slunci

A na závěr to nejpodstatnější. Zajímá vás, zda se může vaše dítko „koupat“ v moři již od raného věku? Odpověď zní ano, může. Jen musíte dát pozor na to, aby se mořské vody nenapilo, a aby mu voda nevnikla do očí. A protože je jeho pokožka hodně citlivá a zbytky mořské soli by jej mohly nepříjemně dráždit, ihned po vykoupání dítko opláchněte obyčejnou vodou a namažte jej olejíčkem nebo mlékem.


Také nezapomeňte, že kojenec by neměl vůbec přijít do styku se slunečními paprsky, a že je celkově velmi důležité dbát na vhodný oděv dětí (lehký, vzdušný oděv, čepička či šátek, příp. sluneční brýle), a také na to, aby byly řádně namazány ochrannými opalovacími krémy (nejlépe s UV faktorem 50)!!! A v neposlední řadě mu zajistěte i dostatečný pitný režim…


Doufáme, že jste si naše rady vzala k srdci, a pokud se na zahraniční dovolenou vypravíte, užijte si jí k vaší plné spokojenosti. Krásné léto!


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte letos originální a vyrobte kámošce něco nevšedního, třeba tričko s potiskem. Použij slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vlastní tričko s potiskem