Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je čtvrtek 28. října 2021, svátek má ....., zítra Silvie
Vyhledávání

Jak na novoroční předsevzetí?

Jak na novoroční předsevzetí?
5. 1. - Volný čas
Také si dáváte každý rok novoroční předsevzetí a bohužel se vám nedaří je dodržet? Která patří mezi ta nejčastější? A víte, jak si s nimi poradit a nevzdat je hned na začátku?

Ke konci roku mají lidé tendence uplynulý rok rekapitulovat a hodnotit a zároveň mají i velké ambice začít nový rok jinak, lépe. Snaží se napravit své chyby, omezit své zlozvyky apod. Patříte mezi ně i vy? Také si každý rok (marně) říkáte, že letos už to vyjde a vy svá předsevzetí, nebo alespoň některá z nich, dodržíte? Že na sebe budete tvrdá a přísná a už to konečně vyjde? Některým z vás jistě ano, ale převážná část z vás zajisté opět skončí „dříve než začala“. A čím to může být? Jak se snažit dosáhnout svého cíle a nevzdat svá předsevzetí a odhodlání předčasně?

Nejoblíbenější předsevzetí a jak na ně

Mezi základní předsevzetí téměř každé ženy patří hubnutí a zdravější strava. Je sice pěkné, že si na začátku roku řeknete, že chcete shodit tolik a tolik kilo, ale nic se nesmí přehánět. Pokud si totiž stanovíte nereálné cíle (třeba shodit 15 kg za 2 měsíce), není se čemu divit, že vás to po krátké době přestane bavit a vy se svým odhodláním skončíte. Proto je jednou ze základních rad stanovit si reálný plán a reálný jídelníček!


Pokud se totiž ze dne na den rozhodnete kompletně změnit své stravovací návyky a do svého jídelníčku zařadíte i to, co vám normálně moc „nejede“, může se stát, že vás to natolik odradí, že se na celý svůj „hubnoucí plán“ vykašlete…. A to by byla škoda. Proto raději do své stravy postupně zařazujte více ovoce a zeleniny, omezte sladkosti a jídla obsahující největší „kalorické bomby“ a zbytečně neexperimentujte s potravinami, které zrovna nemusíte.


Další z velmi oblíbených novoročních odhodlání je více cvičit. Mnohé z vás tak hned na začátku ledna nakoupí nové sportovní oblečení a vydají se do posiloven a fit center. Ovšem přiznejme si to rovnou – jak dlouho u toho vydržíte? Většinou tak měsíc, dva a návštěvnost oblíbených posiloven je opět na „normálu“. Takže pokud se do těchto aktivit opravdu spíše nutíte, protože jste si to prostě řekly, než aby vás to opravdu bavilo, zkuste raději nějakou jinou aktivitu. Anebo ještě lépe, střídejte je. Pokud si totiž dáte předsevzetí, že se budete „huntovat“ jen v posilovně, a nebude vás to bavit, váš plán rychle ztroskotá. Ale pokud si jednou zacvičíte v posilovně, jednou si zajdete třeba na zumbu nebo na aerobic a příště si pro změnu půjdete zaplavat, bude to pro vás daleko méně stereotypní a vy tak ve svém plánu a odhodlání vydržíte mnohem déle.


Přestat kouřit - to je další velmi častá položka na seznamu novoročních předsevzetí. Jak si s tím ale poradit? Ty z vás, které nekouří, to nemohou pochopit, ale pro kuřáky je toto často daleko těžší boj, než shodit pár kilo. Je to především tím, že cigareta dokáže uklidnit, zbavit stresu, zaměstnat ruce apod.


Pokud je to tedy i váš případ, nevrhejte se bezhlavě do „akce“, zejména jste-li silná kuřačka, dobře víte, že to stejně většinou nikam nevede, a vy v prvním „kritickém okamžiku“ po krabičce opět sáhnete. Zkuste raději postupně omezovat počet cigaret. Další možností pak jsou samozřejmě různé náplasti, žvýkačky apod. Ovšem co je nejdůležitější, a bez čeho nic z toho nebude fungovat, je MOTIVACE. Vy sama musíte chtít přestat s tímto zlozvykem, nikoliv se snažit odložit krabičku kvůli svému okolí!


Jedním z dalších předsevzetí, ke kterému se mnoho lidí odhodlává, je zdokonalit se v cizím jazyce. Některá to třeba považujete za zbytečné a nereálné, když jste například na mateřské dovolené, ale pro jiné z vás to může být výzva do budoucnosti. Neboť až se budete vracet do práce či si shánět práci novou, je velká šance, že po vás budou chtít znalosti alespoň jednoho cizího jazyka. A byť jste v některém byla dříve velmi dobrá, čas neúprosně plyne a pokud jste jej delší dobu nepoužívala, jeho znalosti se rychle vypaří. Proto pokud jste se rozhodla své znalosti oprášit, je dobré, abyste si stanovila krátkodobé i dlouhodobé cíle (například co se chcete každý měsíc naučit a za jak dlouho si chcete například udělat zkoušku z jazyka) a abyste se jazyku pravidelně věnovala.


A posledním velmi populárním předsevzetím, které si v našem článku uvedeme, je začít více šetřit. V tomto případě je dobré si nejdříve sepsat položky, za které nejvíce utrácíte a popřemýšlet o tom, která z nich je největší, a kterou lze nejlépe ovlivnit. Jestliže totiž zjistíte, že vždy část peněz utrácíte za „zbytečnosti“, které ve skutečnosti vůbec nepotřebujete, a raději byste měla šetřit na různé domácí spotřebiče nebo třeba na dovolenou, je jistou možností začít si převádět část svých peněz na různé spořicí účty. I když to třeba nebude přibývat po moc velkých částkách, stále je to lepší, než nic. A až vás bude čekat nějaký ten větší výdaj, budete mít našetřen alespoň základ. 


V každém případě, ať jste si dala jakákoliv předsevzetí, nezapomeňte, že je důležité si je stanovit reálně a konkrétně, a mít tu správnou motivaci. Neboť jedině tak neztratíte hned zkraje odhodlání a úspěšně dosáhnete svých cílů! Přejeme mnoho zdaru a silnou vůli, a to nejen v novém roce 2016! 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné