Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 26. ledna 2021, svátek má Zora, zítra Ingrid
Vyhledávání

Jak předejít domácím zraněním?

Jak předejít domácím zraněním?
26. 4. - Volný čas
V našem minulém článku jsme se zaměřili na bezpečnost dětí a jejich úrazy při hraní či procházkách venku. Avšak i doma hrozí vašim ratolestem mnohé úrazy, a proto je zapotřebí různé věci přestavět či poupravit tak, abyste rizika jejich zranění co nejvíce eliminovala…

Samozřejmě, že je jasné, že ač se budete snažit sebevíce, všem úrazům vaší ratolesti nezabráníte, a nějaké ty bolístky ji potkají. Ovšem proč riziko těchto zranění co nejvíce nesnížit, je-li to možné? A jak toho docílit?

Základní úpravy

Protože se převážná část úrazů mladších dětí stává právě v domácnosti, je důležité, abyste se řádně zamyslela, na co všechno je třeba dát pozor, co v které místnosti upravit či posunout apod. Zkrátka a dobře, učinit co nejlepší opatření k tomu, aby předešli jejich zbytečným úrazům.


A v čem, že tkví největší „problémy“? Tak například v elektrických zásuvkách. Spolu s narozením vaší ratolesti byste měla všechny zásuvky zajistit bezpečnostními záslepkami, aby do nich nemohlo vaše dítko strčit jakýkoliv předmět či dokonce prst.


Dalším velmi palčivým problémem všech domácností pak bývají různé ostré rohy (například u stolků) či hrany. Proto je nezapomeňte „obalit“ plastovými chrániči či je případně „upilovat“. Než se totiž mnohdy nadějete, neštěstí je na světě, a vaše dítko může mít trvalou památku na své hrátky v podobě nepěkné jizvy.


Dále dbejte rovněž na to, aby u vašich oken nebyly poblíž žádné stoly ani židle, na které by mohla vaše ratolest vylézt a dostat se tak k otevřenému oknu. Ta je také dobrá řádně zajistit, a v jejich přítomnosti větrat například jen ventilací – pro jistotu.

Pozor na vybavení i květiny

Kromě výše uvedených základních „problémů“ byste však neměla podceňovat ani vybavení bytu, různé dekorační předměty či květiny. I ty totiž mohou napáchat velké škody.


Například u květin je nutné, abyste si vybírala pouze ty, které nejsou jedovaté. Při používání různých vonných tyčinek, difuzéru či svíček pak dbát na to, aby na ně vaše děti vůbec nedostaly a nemohly je tak vypít či se o ně popálit. Při žehlení či vaření dbát na to, aby na sebe v samém zápalu her nepřevrhly horký hrnec či žehličku apod. Nebezpečí zkrátka číhá všude…

Kuchyň

Jednou z nejnebezpečnějších místností pro vaše dítko pak bývá právě kuchyň. Nejenom, že zde máte při vaření rozpálenou troubu a horké hrnce (ty raději nechávejte na zadních plotýnkách), ale nachází se zde pro vaše dítko spousta nebezpečných „zbraní“, jako například nože, vidličky, válečky apod. Proto je zde nikdy nenechávejte bez dozoru a šuplíky s těmito věcmi raději zajistěte dětským zámkem nebo pojistkou!!! Rovněž zde dávejte pozor na různé elektrické kabely, jež by měly být mimo jejich dosah.

Léky

Kromě pracích či mycích prostředků, jež mohou být pro vaše ratolesti extrémně nebezpečné, tvoří zvláštní rizikovou skupinu léky. Ty zvláště je nutné dát natolik vysoko či do natolik kvalitně zabezpečených úložných prostor, aby se k nim v žádném případě nemohla vaše drahá dítka dostat. I kdyby se totiž mohlo jednat o pouhopouhý „neškodný“ prášek například na bolest hlavy, mohl by jich váš potomek spolykat bezpočet a důsledek by mohl být tragický. Proto opravdu pečlivě dodržujte upozornění uváděné na každé krabičce s léky, a to DODRŽUJTE MIMO DOSAH DĚTÍ!!!

Hračky

Na bezpečnost nezapomínejte ani při výběru hraček. Pokud je vašemu synkovi či vaší dcerce méně než 3 roky, vyvarujte se hraček složených z menších kousků. Zde totiž hrozí riziko, že by mohl/a některou „součástku“ spolknout. Navíc by vámi vybrané hračky měly splňovat určitá kritéria a mít tzv. atest. Ne vždy je tedy dobré je nakupovat někde na tržišti…


Jak sama vidíte, téměř na každém kroku a při každé činnosti, hrozí vaší ratolesti nějaké nebezpečí, a proto je zapotřebí, abyste byla neustále ve střehu. Jakékoliv „pochybení“ či opomenutí totiž může mít pro vaši ratolest neblahé následky. Takže si projděte celý byt, představte si, kam asi tak může vaše dítko ze své výšky dosáhnout a všechny nebezpečné věci zde odstraňte nebo řádně zajistěte. Důslednost se v tomto směru jistě vyplatí 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné