Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 02. června 2020, svátek má Jarmil, zítra Tamara
Vyhledávání

Jak se připravit na dovolenou v zahraničí?

Jak se připravit na dovolenou v zahraničí?
28. 7. - Volný čas
Léto je v plném proudu, a s ním i tolik očekávané období dovolených, cestování a chvil strávených s rodinou. Jak si ale cestování co nejlépe užít a nezkazit si ho zbytečnými zdravotními potížemi a problémy? A jak ochránit sebe i své nejmenší proti nechtěnému „dárečku“ z dovolené? V našem článku vám poradíme alespoň pár základních tipů, jak tyto problémy co nejvíce minimalizovat, a co si s sebou pro tyto případy pro jistotu přibalit….

 

Jistě to všechny velmi dobře znáte – pár dní před dovolenou vše vyprat, vyžehlit, zabalit, zkontrolovat, zařídit tohle a tohle …. A hlavně nezapomenout vše důležité pro vaše děti, cestovní doklady, a spoustu dalších věcí. A mezi nimi také třeba lékárničku. I ta je totiž velmi důležitou součástí vaší prázdninové výbavy, neboť právě léto je období, kdy vaše ratolesti velmi snadno přijdou k nějakému tomu šrámu či úrazu. A proto je třeba být neustále připravena.


Při tomto shonu je pak docela snadno možné, že na nějakou tu výbavu či záležitost, kterou je zapotřebí před odjezdem zařídit, zapomenete. Proto je vždy dobré si napsat seznam nejdůležitějších bodů k vyřízení, a ty si postupně odškrtávat. Pro jistotu vám ale nejdůležitější věci ještě připomeneme i my….

Co zajistit před odjezdem?

Než se vydáte na svoji dovolenou do zahraničí, nezapomeňte, že je zapotřebí, kromě jiného, sjednat cestovní pojištění pro vás i vaše děti. Nikdy nevíte, co se může přihodit, a je proto třeba, abyste byli připraveni na mnohé nepříjemné situace. Ohrozit vás totiž může nejen nějaký úraz – od drobného šrámu přes podvrtnutý kotník až třeba po zlomenou ruku či nohu, ale postihnout vás může například i bolest zubů či akutní zánět slepého střeva…a pokud byste nebyli pojištěni, léčebné výlohy vás vyjdou velmi draho.


Další, a ještě důležitější věcí je, zajistit si při cestách do různých exotických destinací očkování proti nejrůznějším onemocněním. Při cestách do tropů a subtropů se například doporučuje očkování proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu. V jiných zemích je zase povinná vakcinace proti žluté zimnici a meningokokovým infekcím… zkrátka a dobře, pokud nevíte na co všechno dát sebe, a především své děti, očkovat, navštivte raději centrum cestovní medicíny. Zdejší lékaři vám zde rádi poradí, které očkování je povinně vyžadováno právě v té či oné destinaci, kterou jste si vybrali za místo svého letního odpočinku, a které je doporučené. Minimálně u vašich dětí pak není radno ani toto pouze doporučené očkování podceňovat, a zbytečně tak ohrožovat jejich zdraví.

Vybavení cestovní lékárničky

Pro samotné cestování je pak velmi důležité mít s sebou také potřebné „zdravotnické vybavení“, a to v dostatečném počtu. Při balení své rodinné cestovní lékárničky pak tedy vezměte v úvahu nejen délku vašeho pobytu v zahraničí, ale také počet osob, pro které je určena.


Konkrétní vybavení je samozřejmě plně ve vaší kompetenci, a záleží především na vás a vašich potížích, kterými při svých cestách trpíte. Je ale velmi vhodné, aby lékárnička obsahovala alespoň tyto základní léky a zdravotní pomůcky:

 

  • dostatečný počet náplastí a obvazů;
  • léky na nevolnost při cestování;
  • léky proti teplotě a bolesti;
  • léky proti průjmům a zažívacím potížím;
  • antibiotika – jako lék proti infekcím jako jsou například angína, zánět močových cest či zápal plic (v některých oblastech totiž můžete mít problém tyto léky sehnat);
  • léky proti spáleninám, oparům či plísňovým nemocem;
  • léky k ošetření očí;
  • léky proti neklidu a nespavosti;
  • repelentní prostředky;
  • teploměr.

Některým z vás se to může zdát přehnané vozit s sebou tolik léků, ale nikdy nevíte, kolikrát si váš potomek odře kolena, kdy se spálí na sluníčku či kdy ho zachvátí horečky. Proto je zapotřebí se řídit heslem VŽDY PŘIPRAVENA, a nenechávat nic náhodě!

A jaké jsou zásady při samotném pobytu v cizině?

Nechceme-li, aby nám náš pobyt na dovolené něco zkazilo, zejména ne velmi časté střevní potíže spojené s průjmy, musíme dbát na dodržování určitých zásad, kterými můžeme výskytu těchto potíží zabránit. Mezi základní opatření v zahraničí tak patří především nepít vodu z kohoutku, nejíst zeleninové saláty, syrové nebo málo udělané maso, nepožívat ovoce či zeleninu, které se nedají loupat či nejíst tepelně neupravené jídlo z místních stánků či trhů…

 

Je tedy velmi mnoho důležitých věcí, které je zapotřebí před odjezdem na dovolenou zařídit a připravit, ale my pevně věříme, že vše s klidem a přehledem zvládnete, a pokud budete dodržovat i jistá doporučení během dovolené, užijete si ji bez sebemenších obtíží 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné