Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 26. ledna 2021, svátek má Zora, zítra Ingrid
Vyhledávání

Ohlídejte vaše děti před zbytečnými úrazy!

Ohlídejte vaše děti před zbytečnými úrazy!
18. 4. - Volný čas
S příchodem jara a teplejšího počasí, nastává i doba, kdy začnete se svými ratolestmi trávit více času venku – na hřištích, v přírodě apod. Co vše jim zde ale hrozí? A jak co nejlépe dbát na jejich bezpečnost?

 Jako každá „správná“ matka, i vy byste měla mít na prvním místě bezpečnost a zdraví vaší ratolesti. Ne vždy je ale jednoduché to zajistit. Sama dobře víte, že některé děti mnohdy bývají jako „utržené ze řetězu“, a zkrotit je bývá tvrdý oříšek. Někdo by mohl namítnout, jen ať se vyřádí, alespoň budou dříve utahané a večer brzy usnou. To je ale velmi nezodpovědný přístup! Samozřejmě, že je dobře, že své děti vezmete „vyblbnout“ ven, zvláště v dnešní době, kdy většina dětí tráví volný čas u televize nebo počítače, ale všechno musí mít pevně stanovené hranice! Kolikrát totiž stačí opravdu mžik, a neštěstí je na světě.

A co všechno jim tedy venku hrozí? A jak se tomu snažit maximálně předejít?

Na hřišti

Protože právě na hřištích dochází velmi často k pádům a úrazům dětí, je nutné, abyste je předem řádně „omrkla“, a přesvědčila se, že jsou zde dodrženy hlavní zásady bezpečnosti dětských hřišť. Jako například:

 

  • hřiště by mělo být na vhodném místě, dostatečně velké a nejlépe oplocené (aby vám vaše ratolesti nemohly utéct například do silnice);
  • kolem každé „atrakce“ by měl být dostatečný prostor a nikoliv být nahuštěná jedna na druhou, děti by se zde jinak „mlátily“ jedno přes druhé;
  • každé zařízení musí být dostatečně stabilní, pevně „zasazeno“ a nesmí mít žádné otvory, ve kterých by mohla uvíznout jakákoliv část dětského tělíčka, ať už hlava, prsty nebo končetiny;
  • výška „vybavení“ by měla být maximálně 3 metry, přičemž každé z nich by mělo mít podklad tlumící náraz – například písek či recyklovanou gumu, nemělo by se tedy v žádném případě nacházet na betonu či asfaltu, a ani trávník či udupaná hlína není zrovna ideální.

Dále nezapomeňte, že by vaše ratolest měla navštěvovat pouze ta zařízení, která jsou pro ni věkově určena, pokud tedy její účelu odpovídá i její velikost, hmotnost a „šikovnost“. Rovněž je nutné, abyste jí řádně vysvětlila a naučila, jak danou atrakci využívat, a než se přesvědčíte, že to doopravdy umí, ji pečlivě a důsledně hlídat.

 

To pak platí i v případě, že je prostředí hřiště nebezpečné, a mohli by se zde pohybovat různé pochybné existence. Sama dobře víte, že dnešní doba je v tomto ohledu velmi zlá a malým dětem na hřišti nehrozí jen úrazy a pády, ale že je zde mohou ohrožovat i mnohá nebezpečná individua. Proto v těchto oblastech platí hlídat, hlídat a hlídat a nenechávat děti samotné!

Při sportu

Zaručeně sama dobře víte, že je důležité vést děti ke sportu a pohybu už od mala. Zejména v dnešní době, kdy je člověk odkázán na samou techniku a tráví většinu dne u nějakého elektronického zařízení, například u počítače. Přesto je ale zapotřebí, abyste tak činila s rozumem. Smutné totiž je, že přísloví „Sportem k trvalé invaliditě“ je v dnešní době čím dál častější a úrazů právě díky sportu neustále přibývá. Proto je potřeba děti učit, aby se nepřepínaly, sportovaly s rozumem a pravidelně, a především, aby nosily všechny ochranné pomůcky, které mohou zabránit mnoha nebezpečným zraněním, jež při sportu hrozí. Nezapomeňte tak svým potomků dávat helmy při jízdě na kole nejen po silnici, ale i na zahradě apod. Nikdy totiž nevíte, co se kde může stát, a prevence je prevence. A hlavně si dítě zvykne na její nošení.

Ostatní

Další obtíže pak mohou vaše drahé ratolesti potkat například při krmení či hlazení cizích zvířat, sbírání různých předmětů ze země apod. Vysvětlete proto své ratolesti včas, že nic podobného se nedělá a může jim to udělat „bolístku“. Pokud k něčemu takovému ale přeci jen dojde, neváhejte, a rychle zasáhněte. Přeci jen nevíte, zda se cizí zvíře po vašem dítku neožene či od čeho všeho jsou předměty ze země „obalené“. Nehledě na to, že je může vaše dítko spolknout. V tu chvíli samozřejmě ihned vyhledejte lékařskou pomoc!


Na zahradě pak rovněž může vašemu synkovi či vaší dcerce hrozit riziko například při lezení po stromech. V tomto případě je nejlepší naučit je lézt po stromech pod vaším dohledem, nejlépe na stromech s nízkým kmenem a hustými větvemi. A pokud zde máte i bazén, případně chodíte-li v létě na koupaliště či k rybníku, o zdejších rizicích vám asi nemusíme ani povídat. I u dítěte, o kterém si myslíte, že umí dostatečně dobře plavat, je nutný neustálý dozor! Na veřejných koupalištích je sice k dispozici plavčík, ale při velkém počtu lidí by si vaší ratolesti nemusel třeba ihned všimnout, a věřte, že v tomto případě je každá ne minuta, ale vteřina, drahá a může být rozhodující!!!


Možná, že si teď některá z vás řekla, že jsme ji pořádně vyděsili, ale věřte, že to nebylo naším cílem. Záměrem tohoto článku vám bylo připomenout, jak je důležité svá dítka pečlivě hlídat, a při čem všem mohou vaše zlatíčka dojít k úhoně. Proto doufáme, že jste si vzala naše upozornění k srdci a budete na ně během vašich vycházet s dětmi myslet… Krásné jaro přeje Tým Supermamina.cz


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné