Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur, zítra Xenie
Vyhledávání

Plenky do vody versus koupací kalhotky

Plenky do vody versus koupací kalhotky
12. 8. - Volný čas
Plánujete s vaším kojencem či batoletem navštívit nějaký bazén či koupaliště? Pokud ano, pak nezapomeňte, že pro děti do dvou let je povinné mít pod plavečkami ještě plenky do vody. A když nejste jejich zastáncem? Pak zkuste koupací kalhotky…

 V horkém počasí je výborné, že chcete své dítko vzít do bazénu či na koupaliště. Přeci jen je „plavání“ pro vaše drobečky velmi přínosné - znamená pro ně aktivní pohyb, který je spojený s hrou ve vaší přítomnosti. Navíc se naučí nebát se vody… Ale co naplat, na rozdíl od větších dětí, s těmito „mrňousky“ budete mít starosti navíc. Musíte se totiž rozhodnout, zda jim na koupání pořídit plenky do vody nebo raději přímo koupací kalhotky.

Účel

Některé z vás se možná ptají, proč je nutné dávat dětem pod plavečky ještě zvláštní plenky do vody, a to až do 2 let věku. Odpověď je velmi prostá a jednoduchá. Do tohoto věku si totiž většinou vaše ratolesti ještě neumí zavčas říct, že se jim chce čůrat či kakat, a v bazéně by tak hnedle mohla být nadílka. A jistě uznáte, že v tom by se pak další děti (nebo i vy samy) těžko koupaly, i když se jedná o čin malého dítěte. Takže i přesto, pokud je vaše dítko „šikulka“, a zvládá si v pohodě o vykonání potřeby říct, je nutné do tohoto věku toto „nařízení“ respektovat, ať nenastanou zbytečné problémy či nenadálé nehody.

Plenky nebo koupací kalhotky?

Samozřejmě, že každá z vás má svůj vlastní názor na to, co je pro vaše zlatíčko nejlepší. Ovšem i v této oblasti je nutno zvážit všechna pro a proti, která plenky do vody a koupací kalhotky mají.


Ačkoliv jsou totiž plenky možná rozšířenější a více známé, koupací kalhotky mají oproti nim několik výhod. Mimo jiné i to, že nezadržují vodu a „netáhnou“ plenu dolů. Vaše děťátko tak bude mít ve vodě mnohem volnější pohyb. Navíc ani vám by se nelíbilo plavat s pěkně „nasáknutou“ plenou, tak proč tím obtěžovat své ratolesti. A na rozdíl od plenek nejsou jednorázové a dají se proto používat vícekrát, což vám ušetří nejen náklady, ale také cestu do drogerie.


Kromě toho, že tedy kalhotky výborně absorbují a zabraňují znečištění vody (nepropouštějí ani kolem nožiček, ani kolem pasu), mají podšívku z bavlny, a jsou tak pro děti velmi příjemné a nedráždí je. Zakoupit je pak můžete v mnoha různých barvách a vzorech. Některé z nich tedy vašeho potomka jistě nadchnou a zaujmou 


Ať už se však rozhodnete pro kteroukoliv variantu, nezapomeňte dávat v bazénu na své poklady velký pozor. Jakmile se vašemu dítku stane během prvních koupání nějaká nepříjemnost, hlavně v době, kdy si to už uvědomuje, mohlo by to ovlivnit jeho celoživotní vztah k vodě a ke koupání…a to by byla škoda, nemyslíte?


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte letos originální a vyrobte kámošce něco nevšedního, třeba tričko s potiskem. Použij slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vlastní tričko s potiskem