Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 17. září 2019, svátek má Naděžda, zítra Kryštof
Vyhledávání

Potřebujete oddych? Vyzkoušejte antistresové omalovánky!

Potřebujete oddych? Vyzkoušejte antistresové omalovánky!
14. 1. - Volný čas
Jako každá matka, i vy asi občas míváte pocit, že už toho všeho máte až nad hlavu, nic nezvládáte a potřebujete vypnout. Pokud tomu tak je, vyzkoušejte hit poslední doby - ANTISTRESOVÉ OMALOVÁNKY…

Jistě to velmi dobře znáte – neustálé starosti s vaší ratolesti, péče o domácnost, nákupy, složenky, zařizování mnoha dalších záležitostí, a to pořád dokola. Zkrátka a dobře, kolotoč vašich povinností je nekonečný a vy tak často ani nevíte, kde vám hlava stojí. Proto je důležité, když to jde, najít si chvilku a úplně „vypnout“. Přestat myslet na co, co jste již udělala či naopak ještě neudělala, co všechno vás čeká v následujících dnech, apod. Ale jak na to?

Moderní způsob relaxace

Samozřejmě, že existuje mnoho způsobů, jak se odreagovat od každodenních starostí, přičemž na každou z vás jistě působí něco jiného – některá si nejvíce odpočinete u dobré knížky, jiná u pěkného filmu a další třeba při koupeli. Co kdybyste ale zkusila i jinou metodu? V současné době přímo hit. Pokud nevíte, co máme na mysli, pak vám prozradíme, že se jedná o tzv. ANTISTRESOVÉ OMALOVÁNKY.


Ano, čtete dobře. Omalovánky. Ačkoliv se to některé z vás může zdát zvláštní, že byste si měla půjčit pastelky od svých dětí a jít si vykreslovat sama, vězte, že až to zkusíte, budete nadšená. Nejenom, že vás vybarvování různých mandal a dalších obrázků rozptýlí a dodá vám novou energii, ale také vám pomůže lépe se soustředit a nastartovat pozitivní myšlení. Ve chvílích, kdy totiž sednete k vymalovávání, přestanete nad vším přemýšlet a jedinou vaší „starostí“ bude, na co použít tu a onu pastelku. Prostě zkusíte popustit uzdu své fantazii a kreativitě. A pokud se zadaří, můžete si pak obrázek třeba nechat i zarámovat.

Výhody tohoto „koníčka“

Další výhodou této aktivity, kromě potenciální výzdoby vašeho bytu, je pak časová i finanční nenáročnost. Tzn., že si nemusíte rezervovat hlídání vašich ratolestí na bůhví jak dlouhou dobu a někam pravidelně docházet, ale vykreslovat můžete, až uspíte děti, prostě kdykoliv a prakticky kdekoliv. A ještě ke všemu vás toto hobby téměř nic nestojí. Pokud si nebudete chtít koupit přímo knihu s těmito omalovánkami (ani ta však není příliš drahá), pak si můžete nějaký ten obrázek vytisknout i doma z internetu. A zadarmo.


Kromě jiného pak spočívá pozitivum této aktivity také v tom, že vám pomáhá, aby pravá hemisféra vašeho mozku „nezakrněla“. Zatímco při svých běžných denních starostech neustále něco hodnotíte, řešíte, analyzujete, a tím hojně využíváte levou stranu svého mozku, při této kreativní tvorbě zapojíte stranu pravou. A tím alespoň částečně zlepšíte nevyrovnanost využití vašich hemisfér.


Jednoduše řečeno, určitě není marné si čas od času sednout, vzít do ruky pastelky a omalovánky, a popustit uzdu své tvořivosti a kreativitě. A co víc, občas se s tím můžete přidat i ke svým drahým ratolestem. V tomto případě si sice tak úplně neodpočinete, ale za to si se svými dětmi jistě užijete pořádný kopec srandy. A to také občas bývá k nezaplacení…  


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné