Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je pondělí 18. ledna 2021, svátek má Vladislav, zítra Doubravka
Vyhledávání

Stanování v těhotenství nebo s malým miminkem

Stanování v těhotenství nebo s malým miminkem
18. 7. - Volný čas
Období dovolených nastalo, a vy tak jistě zvažujete různé varianty jak a kam na dovolenou. Co když jste ale těhotná nebo již máte malé miminko a byla jste zvyklá jezdit hlavně pod stan? Je to vhodné nebo je lepší alespoň rok počkat?

Celé roky jste byla zvyklá trávit dovolenou ve stanu a neuměla jste si představit, že by tomu někdy mohlo být jinak. Co když se ale od loňského roku mnohé změnilo a vy jste otěhotněla nebo dokonce už porodila? V tu chvíli je jasné, že je zapotřebí své vlastní touhy „odsunout“ do pozadí a upřednostnit potřeby vašeho miminka. A hlavně, dbát na jeho bezpečí!

V těhotenství

Jestliže u vás zatím platí první varianta, a vy jste teprve těhotná, pak u vás bude asi nejvíce záležet na tom, v jakém stupni těhotenství jste a jaké nevolnosti a problémy vás sužují. Pokud stále trpíte ranními nevolnostmi apod., zřejmě sama uznáte, že spaní ve stanu pro vás nebude asi to pravé ořechové. Místo toho si tedy raději zamluvte nějakou chatičku, nejlépe s vlastní koupelnou a toaletou. Někdy by totiž i společné toalety a sprchy v rámci kempu mohly představovat velký problém. Hlavně pokud byste od nich byla hodně daleko.


A jste-li už v pokročilejším stádiu, pak musíte mít na zřeteli, jak se vám bude do stanu lézt a vylézat, jak se budete zvedat apod. Pro některé z vás by to totiž mohl být opravdu velký problém, a pokud nemáte milujícího partnera, který vás zvedne kdykoliv si řeknete, pak by i toto mohl být důvod, proč si zvolit raději chatku či pokoj někde v penzionu.

S miminkem

Pokud ale máte již po porodu, a uvažujete, zda se pod stan vypravit i s „mrňouskem“, pak to důkladně promyslete a velmi pečlivě si prověřte podmínky, do kterých jej chcete vzít. Kromě jiného je totiž důležité myslet i na to, aby v kempu, ve kterém budete, byla po celý den k dispozici pitná voda, sprcha apod.


A co je nejdůležitější, pokud se přeci jen rozhodnete nocování ve stanu s mimčem vyzkoušet, vyberte si dobu, kdy jsou noci relativně teplé. Malé miminko ještě nemá tak dobře vyvinutou termoregulaci jako vy, a proto může snáze prochladnout. Proto jej řádně oblečte, zabalte třeba i do fusaku a klidně jej dejte spát mezi sebe s partnerem/manželem do korbičky od kočárku. Tak by vašemu drobečku mělo být po celou noc krásné teplo. Ovšem váháte-li, zda to i tak bude stačit, nehroťte to a zvolte pro tento rok raději nějakou jinou dovolenou, s jiným ubytováním, a stanování si nechte až na příští rok. Nic vám přeci neuteče a stanování si ještě užijete až, až…a budete klidnější.


A pokud se přeci jen rozhodnete s malým miminkem (nebo v období těhotenství) pod stan vyrazit, nezapomeňte si ohlídat nejen hygienické podmínky kempu, jeho zázemí a poskytované služby, ale také například terén. Aby pro vás nebyl příliš náročný a namáhavý. I to totiž může výrazně ovlivnit „kvalitu“ vaší dovolené. Nač si ji tedy zbytečně kazit?  Krásné léto!


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné