Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je pátek 29. května 2020, svátek má Maxmilián, zítra Ferdinand
Vyhledávání

Výběr zimního vybavení aneb chraňte se, co to jde!

Výběr zimního vybavení aneb chraňte se, co to jde!
11. 12. - Volný čas
Holdujete vy i vaše děti zimním sportům? Chystáte se na hory a ještě nemáte kompletní vybavení? Pak je nejvyšší čas ho důkladně zkontrolovat a případně ho ještě třeba „donadělit“ k Vánocům, ať jste připraveni na zimní radovánky v plné parádě….

Přestože to zatím na nějakou „pořádnou“ zimu s hromadou sněhu nevypadá, jistě se dočkáte a minimálně někde na horách své lyže a ostatní „zimní sportovní náčiní“ řádně provětráte. Na co je ale důležité dbát nejvíce? Samozřejmě na kvalitní a bezpečné vybavení. Neboť jak sama jistě dobře víte, kolikrát stačí pouze mžik a neštěstí je na světě. Proto na svých ratolestech nešetřete, a pořiďte jim co nejkvalitnější a nejbezpečnější ochranné pomůcky, jaké můžete. Především helmu. Ta totiž může vaší ratolesti zachránit život!

Výběr lyžařské přilby

Některé z vás si možná myslí, že vybrat tu správnou lyžařskou helmu pro své děti není nikterak obtížné a budou to mít „raz dva“ z krku. Opak je ale pravdou. Při jejím výběru je totiž nutno dbát na několik zásad, které není radno podceňovat. A to doslova! Ať totiž mohou být vaše dítka jakkoliv opatrná a zodpovědná, vždy se mohou „připlést“ někomu do cesty a přivodit si tak i velmi vážná zranění.


Na jaké zásady pro výběr helmy je třeba se zaměřit? V první řadě nekupujte helmu pro vaše zlatíčka jen „od oka“, ale vezměte je s sebou, aby si přilbu řádně vyzkoušela!


Pokud se však rozhodnete jít s dobou a objednat helmu přes internet, nezapomeňte ji vyzkoušet hned po převzetí. Pokud by vám (nebo vašim dětem) totiž neseděla, můžete využít čtrnáctidenní lhůty na vrácení zboží, a nepřijít tak zbytečně o peníze…


V každém případě se nevyplácí tyto pomůcky kupovat „z druhé ruky“, zejména pokud neznáte jejich přesný „původ“ a nemáte tak ověřeno, že jsou zcela neporušené.

 

A jak poznáte, která helma je pro vás ta pravá? Především pokud si ji nasadíte, tak by se při lehkém zatřesení hlavou bez zapnutých řemínků neměla hýbat. Ovšem nesmí vás ani tlačit. Zároveň by se pak všechna nastavení a upínání řemínků a podbradního pásku měla ovládat relativně snadno, bez větších potíží. A to nejlépe i v lyžařských rukavicích…


Pokud si však přesto nejste jistá, zda byste svým pokladům dobře vybrala, navštivte s nimi raději specializovanou prodejnu, kde vám s výběrem jistě rádi poradí, a vy tak budete klidnější.

Další vybavení

Samozřejmě, že je nejdůležitější chránit se před úrazy hlavy, nezapomeňte ale, že existují i další nepříjemná a vážná zranění, jimž se můžete vy i vaše děti vyhnout. Pokud tedy budete chtít vaše ratolesti co nejlépe ochránit i před ostatními úrazy, pořiďte jim kromě helmy i kvalitní boty (přezkáče), chrániče holení, kolen nebo loktů, apod. Uvidíte, že se to vyplatí. Navíc je vždy lepší něco takového koupit „zbytečně“, než později litovat, že jste tak neučinila.


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné