Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 02. června 2020, svátek má Jarmil, zítra Tamara
Vyhledávání

Zájmové kroužky pro děti přinášejí samá pozitiva

Zájmové kroužky pro děti přinášejí samá pozitiva
10. 9. - Volný čas
Se začátkem školního roku se dětem sice čas na volnou zábavu hodně krátí, ale mají naopak možnost navštěvovat různé zájmové kroužky. A že tomu tak je, potvrzuje i fakt, že téměř 90 % procent dětí, opravdu nějaký kroužek navštěvuje. Jejich návštěvy totiž mají pozitivní přínos. Zajímá vás jaký? A jaké kroužky patří mezi nejoblíbenější? Pokračujte ve čtení a dozvíte se více.

Začátek školního roku představuje pro rodiče i děti po dvouměsíční pauze nový začátek. Pro některé rodiče je to úleva, pro jiné pak začíná velmi vypjaté období, kdy přemýšlí, jak své děti zabavit po návratu ze školy. Chtějí, aby se dětem dostalo smysluplného programu, který bude rozvíjet jejich dovednosti i mimo školu. A nejde jen o další vzdělávání, ale také o pohyb. Navíc takové zájmové činnosti činní děti šťastnější.

Jaká pozitiva kroužky přinášejí?

Jak už jsme zmínili, jedná se o smysluplnou činnost, která zaplňuje dětem jejich volný čas. Nemají tak tolik času na to, aby „rostli jako dříví v lese“ bez jakékoliv představy o režimu a náplni svého volného času. Kroužky v dětech totiž vzbuzují lásku k činnostem, které pak minimálně polovina z nich provozuje až do dospělosti. Dokáží také dětem vykouzlit úsměv na tváři, a to nejen díky dostatečnému přísunu endorfinů do těla 


Děti, které kroužky nenavštěvují, a bohužel se jim nemá ani kdo věnovat, se pak snaží využít tento volný čas dle svého uvážení. Bohužel se toto prázdné místo snaží zaplnit činnostmi, které nejsou zdraví prospěšné a mnohdy hraničí až se zákonem. Samo dítě chce být jako dospělý a nedokáže samo posoudit, co je pro něj nejvhodnější. Zkuste mu tedy pomoc při jeho rozhodování.


Navíc jako rodiče nemusíte řešit po dobu kroužku, zda budete mít pro vaše děti hlídání, pokud máte časově náročné zaměstnání. Navíc nemusíte mít strach, že o vaše děti nebude dostatečně postaráno.


Díky zájmovým kroužkům, které nepatří k těm individuálním, se pak dítě dostává do jiné skupiny lidí, než jsou spolužáci z jeho ročníku či školy. To ovlivňuje i jeho psychiku a jeho adaptaci do společnosti. Kroužek navštěvují děti, které spojuje jejich oblíbená činnost. Zde má vaše dítě mnohem více možností a taková kamarádství, která tam získá, jsou mnohdy trvalejší než kamarádství ze školních lavic.


Pokud se navíc jedná o sportovní či pohybové kroužky, máte jistotu, že váš syn či dcera má dostatek pohybu a nebude se pouze „válet doma na kanapi“. Jejich obliba navíc v posledních letech stále stoupá.

Jaké kroužky děti nejčastěji navštěvují?

Top mezi kroužky jsou právě ty se sportovním zaměřením, což je jistě velmi dobrá zpráva. I když totiž děti milují moderní technologie, hlavně mobilní telefony a počítače, mají čas i na pohyb, který je pro jejich život velmi důležitý. Mezi ty sportovní pak patří samozřejmě i kroužky zabývající sebeobranou, které jsou oblíbené zejména u chlapců.


dite_na_zajmovem_krouzku_maluje_obrazMezi oblíbené dále patří kroužky umělecké. Mezi těmi jsou na předních pozicích kroužky hudební, ať už se jedná o zpěv či hru na hudební nástroj, a kroužky taneční. Taneční kroužky mají tu výhodu, že spojuje umění s pohybem a děti si tak mohou užít obojí. Nižší počet návštěvníků oproti těm hudebním pak zaznamenávají kroužky výtvarné a kreativní. Jde ale stále o kroužky s vysokým počtem docházejících dětí.


Často děti navštěvují také kroužky vzdělávací a to převážně jazykové. Ty už ale děti spíše považují jako povinnost, pokud je to vyloženě nebaví. Mnohdy ale ví, že je to pro jejich dobro. Zde záleží hlavně na formě těchto kroužků a na pedagogovi, který kroužek vede.


Co však bylo dříve běžné, je již nyní na ústupu. Ano, zde se jedná o různé modelářské či chovatelské kroužky či již tradiční skaut. To samé platí u kroužků různých vědních oborů.

 

 

Někteří rodiče si však stojí za názorem, že jejich dítě žádný takový kroužek nepotřebuje. Pro některé je to pouze zbytečné vyhazování peněz.


Zamyslete se nad tím, zda se vám vyplatí do svého dítěte investovat peníze, aby nějaký kroužek mohlo navštěvovat. Určitě se vám to vyplatí! 


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné