Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je úterý 16. srpna 2022, svátek má Jáchym, zítra Petra
Vyhledávání

Med jako přírodní medicína

Med jako přírodní medicína
28. 10. - Zdravá výživa
Med je potravina přírodního charakteru, která obsahuje vitamíny a minerální látky, enzymy k podpoře celkové imunity...

Med je potravina přírodního charakteru, která obsahuje vitamíny a minerální látky, enzymy k podpoře celkové imunity, glukózu, fruktózu, sacharózu, aminokyseliny, hormonální látky, barviva, aromatické látky, organické kyseliny, antioxidanty a vodu. Konkrétně z minerálních látek a vitamínů se v něm nachází zinek a vitamín C, které pozitivně účinkují proti chřipce, laryngitidě a faryngitidě.

Med tvoří ze sladkých šťáv rostlin včelí společenstva, ukládají ji v plástech a nechávají v nich zrát. Sami se jím i živí, během sezony spotřebují stovky kilogramů medu, ale během přečkání zimy stačí včelstvu pouhý 1 kg na měsíc.


Na trhu je velký výběr medů (květový, luční, medovicový …), přesto že se liší chutí, barvou, konzistencí apod., jsou stejně plnohodnotné. Nízký podíl vody (14 – 18 %) a přítomnost antioxidantů ničí bakterie. Kvalitní med žádné bakterie neobsahuje, ty se sem mohou dostat během nedostatečné hygieny při zpracování medu. Krystalizace není nijak závadná, ale pokud potřebuje k vaření tekutý med, stačí ho zahřát ve vodní lázni do 50 °C (nedoporučuji v mikrovlnné troubě, poněvadž byste tím zničili důležité látky, kterými se med může chlubit).


Fruktóza, glukóza a sacharóza jsou sacharidy s krátkým sacharidovým řetězcem, které nám poskytují okamžitou energii, proto je med vhodný při rekonvalescenci po jakékoli nemoci. Dále se používá ke zklidnění zánětů žlučníku, při zánětech horních cest dýchacích, žaludečních vředech, při pálení žáhy, zácpě, poruchách trávení a žloutence. Má uklidňující účinky na přecitlivělé nervy, nebo při nespavosti (známé mléko s medem).


Pro své hodnotné složení je vhodný pro nastávající maminky a jejich nenarozené děťátko. Pokud dohlížíme na správnou ústní hygienu u svých dětí, můžeme ho nabídnout i jim. Avšak med smí být podávaný dětem nad 18 měsíců, protože těm se s postupem na pevnou, klasickou stravu mění složení žaludečních šťáv tak, aby případné bakterie mohly zlikvidovat, stejně jako se to děje v žaludku dospělého člověka.


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné