Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur, zítra Xenie
Vyhledávání

Chlorella – pomoc z přírody

Chlorella – pomoc z přírody
22. 6. - Zdraví
Potřebujete posílit organismus nejen váš, ale i vašich dětí? Chcete u nich předejít různým zažívacím potížím nebo snížit výskyt respiračních onemocnění? Nebo se sama cítíte unavená a potřebujete „vzpružit“? Pokud ano, pak vyzkoušejte Chlorellu, zelený zázrak z přírody…

Jistě to všechny dobře znáte, času není nikdy dost. V domácnosti se vám práce sama neudělá, jídlo se samo neuvaří a o děti se také musí někdo postarat. Takže pokud nemáte „ideálního muže“, který vám vždy a ochotně se vším pomůže, pravděpodobně se jen tak nezastavíte. Jak ale tento „kolotoč“ dennodenně zvládat a nezničit si tak svůj organismus? Jak jej naopak podpořit?

Zelený zázrak jménem Chlorella

Jednou z možností, jak svému vysoce namáhavému organismu zkusit pomoci, je vyzkoušet některý z doplňků stravy. A tím může být i jedinečná zelená sladkovodní řasa jménem CHLORELLA. Že jste o ní ještě neslyšela?! Pokud je tomu tak, pak vězte, že je nejvyšší čas to napravit, a něco se o ní dozvědět. Třeba vás tyto informace natolik nadchnou, že se rozhodnete udělat něco pro své zdraví, a pořídit si ji…


Chlorella je tzv. sladkovodní řasa, jež je z více než 50 % tvořena bílkovinami (má jich 2x více, než luštěniny), a která mimo jiné obsahuje i široké spektrum vitamínů, minerálů či stopových prvků. Pokud tedy trpíte nedostatkem například vitamínu A, C, B či D, nebo třeba zinku, železa, hořčíku nebo fosforu, pak je vhodná právě pro vás.


Navíc obsahuje tzv. chlorofyl, jenž je nejen zodpovědný za její zelenou barvu, ale napomáhá i lepšímu hojení nejrůznějších poranění či preventivně působí před infekcemi.

Další účinky

Pokud si však myslíte, že pozitivní účinky této řasy končí u toho, že vašemu tělu doplní tolik potřebné vitamíny a minerály, nenechte se mýlit. Kromě toho totiž chlorella například detoxikuje náš organismus a tím přispívá k lepšímu trávení, upravuje krevní tlak, pomáhá regulovat hladinu cholesterolu, zlepšuje paměť, soustředění i spánek, či třeba pomáhá při únavě anebo, pozor dámy, zlepšuje sexuální výkonnost. Jestliže tedy máte problémy s něčím takovým, pak ji určitě vyzkoušejte. Uvidíte, že po čase pocítíte změny a budete spokojená. A můžete ji naordinovat i svému partnerovi 

Komu je určena?

Máte-li strach, jestli může chlorellu bez obav požívat, a nechcete-li nic podcenit, raději se poraďte se svým lékařem nebo lékárníkem (to samé v případě, jestliže berete léky na snížení srážlivosti krve). Jinak je tento doplněk stravy vhodný pro všechny. Výjimkou jsou pouze lidé, kteří jsou přecitlivělí na některou složku, jež chlorella obsahuje.

Chlorella a děti

Co se týká konzumace chlorelly u dětí, obecně se uvádí, že ji mohou užívat od 3 let. To však platí jen u tabletek (z důvodu jejich možného vdechnutí). Mladším dětem lze však tuto tabletku rozdrtit na prášek a podat jim ho jiným vhodným způsobem - například přimíchat do džusu či jogurtu.


A proč vlastně začít dětem dávat tento doplněk stravy již od útlého dětství? Především proto, že děti, které chlorellu užívají po delší dobu, mají silnější imunitní systém a snižuje se u nich výskyt respiračních onemocnění. K tomu dále pomáhá v prevenci dětské anémie či předchází stále častější dětské zácpě.


Jestliže tedy chcete sobě, a především vaším ratolestem, ulevit od mnoha zbytečných obtíží, zkuste jim tento „přírodní zázrak“ dávat – rozhodně tím nic nezkazíte. Navíc to může alespoň částečně nahradit nedostatek vitamínů, pokud vaše děti nemají zrovna dvakrát v lásce zeleninu.

Dávkování

A jaké by mělo být správné dávkování? Kolik tabletek denně polykat? Co se týká vás, milé maminky, pak je množství dáno přibližně mezi 5-12 tabletami denně (2x denně). Raději však klidně začněte i na 3 tabletkách a dávku postupně zvyšujte, neboť u nenavyklého organismu by mohla mít vyšší dávka vyvolat i bolest hlavy, zácpu nebo jiné nepříjemné pocity. U dětí je pak denní výše stanovena na 1 – 4 tabletky


Nejlépe ovšem uděláte, pokud se u toho či onoho konkrétního druhu chlorelly zeptáte přímo v lékárně, jaká je denní doporučená míra, přeci jen jistota je jistota, a vy přece chcete dosáhnout co nejoptimálnějších výsledků, že?

 

 

Je tedy jen a jen na vás, zda se rozhodnete tento „zelený zázrak z přírody“ vyzkoušet a ověřit si, zda je na těch řečech o zázraku něco pravdy. Vezměte ale v potaz, že za zkoušku nic nedáte, a pokud to s Chlorellou nějakou dobu zkusíte, třeba budete mile překvapena a potěšena.


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte letos originální a vyrobte kámošce něco nevšedního, třeba tričko s potiskem. Použij slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vlastní tričko s potiskem