Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk, zítra Ilja
Vyhledávání

„Hodné“ bakterie jménem probiotika

„Hodné“ bakterie jménem probiotika
3. 9. - Zdraví
Probiotika dokáží příznivě ovlivnit přirození střevní mikroflóry a to je důležité hlavně v době, kdy musí člověk, hlavně děti, užívat antibiotika. Na jaře a na podzim tomu bývá nejčastěji.

Pro dobré zdraví dětí je správně fungující střevní mikroflóra zcela zásadní. Její nejdůležitější součást tvoří probiotika. To jsou živé organizmy, které se starají o správné složení střevní mikroflóry. Nejvýznamnější z nich jsou laktobacily a bifidobakterie. Ty ke své existenci potřebují prebiotika – nestravitelné součásti potravy, které ale tvoří nutný substrát pro růst prospěšných bakterií. Proto by probatika i prebiotika měla tvořit pravidelnou součást dětského jídelníčku.


Existuje mnoho potravinových doplňků, které obsahují probatickou kulturu. Vítaným zdrojem dostatečného množství probatik jsou například zakysané mléčné výrobky jako kefíry, acidofilní mléka, jogurty, různé jogurtové nápoje či tvrdé sýry – z nich především ementál. Kromě čerstvé zeleniny jako je artyčok, cibule, čekanka, je bohatým zdrojem probiotik je zakysané zelí nebo rychlokvašené okurky.


Některé dětské nemoci se ale bohužel neobejdou bez léčby antibiotiky. Ta sice pomáhají rychle likvidovat původce onemocnění, ale zároveň ničí všechny bakterie a to bez rozdílu. Takže i ty, které lidské tělo potřebuje. Tento stav se pak projevuje průjmy a sníženou imunitou organizmu. Navíc při opakovaném užívání antibiotik často dochází k dlouhodobým střevním problémům, ale i k bolestem hlavy, únavě, alergiím, kožním problémům apod.


Řešení představuje včasné podání probiotik pro skončení léčby antibiotiky. Probiotika dokážou dostat organismus opět do rovnováhy a obnovit přirozené složení střevní mikroflóry.


Nepodceňujte tedy jako rodič nikdy léčbu antibiotiky, u velmi malých dětí obzvlášť.


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné