Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je pondělí 18. ledna 2021, svátek má Vladislav, zítra Doubravka
Vyhledávání

Potraviny, které léčí? Najdete i v běžné domácnosti

Potraviny, které léčí? Najdete i v běžné domácnosti
31. 8. - Zdraví
Nejen bylinky vám mohou pomoci od různých civilizačních chorob a neduh. Hlavně nám, maminkám, mohou tyto informace významně pomoci. A které to jsou?

Banán – stres a úzkost

Až budete mít příště pocit, že pod návalem stresu zkolabujete, vrhněte se na banán.

 

Středně velký banán obsahuje v průměru cca 105 kalorií a 14 gramů cukru. Kromě toho, že vás zasytí, pomůže zároveň i zvýšit hladinu cukru v krvi, navíc obsahuje kolem třiceti procent doporučené denní dávky vitamínu B6. Ten pomáhá zvyšovat hladinu serotoninu (hormonu štěstí) v mozku.

Rozinky – vysoký krevní tlak

Při výskytu vysokého krevního tlaku (hypertenze) se doporučuje konzumovat alespoň hrst rozinek denně. Uvedené množství (cca 60 rozinek) obsahuje přibližnějeden gram vlákniny a 212 mg draslíku. Z různých nezávislých studií vyplývá, že polyfenoly obsažené v potravinách, jako jsou právě rozinky, hroznové víno či různé šťávy, jsou účinné jako prevence kardiovaskulárních onemocnění, s čímž souvisí i vysoký krevní tlak.

Jogurt – zácpa nebo plynatost

Jogurty obsahují živé kultury, které jsou prospěšné, hlavně co se správného vyměšování týče. Pokud tedy máte problémy se zácpou, zařaďte určitě do jídelníčku více jogurtů. Látky v nich obsažené také pomáhají lepšímu trávení těžších potravin, které mohou způsobovat nepříjemné nadýmání či plynatost.

Tuňák – na špatnou náladu a úzkost

Pokud trpíte v dnešní uspěchané době návaly úzkosti nebo velkého vyčerpání, sáhněte po skvělém pomocníkovi - tuňáku.

 

Obsahuje totiž omega-3 mastné kyseliny, které jsou účinným pomocníkem při léčbě depresí.

Krůtí maso – proti nespavosti

Přerušovaný a nepravidelný spánek, nebo dokonce nespavost trápí mnoho lidí. Pokud nejsou uvedené potíže způsobeny nějakým závažnějším onemocněním, může pomoci proti zmírnění příznaků krůtí maso. Obsahuje tryptofan, esenciální aminokyselinu, která pomáhá tělu produkovat hormony serotonin a melatonin, které regulují spánek.

Zázvorový čaj – nevolnost

Vícero na sobě nezávislých studií již prokázalo, že zázvorový čaj (práškový, sypaný i chystaný z čerstvého zázvoru) může zmírňovat žaludeční nevolnosti při různých nemocech, ale také například v těhotenství.

Bazalka – střevní potíže

Podle nejnovějších zjištění může eugenol, látka obsažená v bazalce, udržet naše střeva zdravá. Pomáhá od křečí nebo průjmu tím, že ničí nebezpečné bakterie. Čerstvá bazalka se dá bohatě využívat jako přísada do omáček či salátů.

Hrušky – na vysoký cholesterol

Jedna středně velká hruška podle odborníků obsahuje pět gramů vlákniny, převážnou část z toho ve formě pektinu, který pomáhá regulovat špatný cholesterol.

Meruňky – ledvinové kameny

Minerály a ostatní látky obsažené v meruňkách účinně působí jako prevence proti vzniku ledvinových kamenů ze šťavelanu vápenatého, které jsou jejich nejčastějším typem.

Česnek – kvasinkové infekce

Látky obsažené v česneku mohou příznivě působit proti množení kvasinek a hub, které jsou častým viníkem výskytu bolestí, svědění či poševních výtoků u žen.

Fíky – hemoroidy

Je pravda, že fíky běžně nenajdeme v každé domácnosti. A je to určitě škoda, neboť pomáhají při problému, který postihuje řadu lidí – při hemoroidech. Jejich konzumace napomáhá vytváření jemné a pravidelné stolice, což napomůže zmírnění rizika výskytu hemoroidů. Fíky navíc obsahují asi 5 % denního potřebného příjmu draslíku a 10 % manganu.

Brambory – bolesti hlavy

Už podle starých babských receptů prý nejen konzumace, ale i přikládání plátků syrových brambor pomáhaly ulevit od bolestí hlavy.

 

Zdravotní prospěšnost brambor je ale mnohem větší. Pomáhají odvodnění a pročištění těla, působí pozitivně na pokožku, podle některých nejnovějších studií prý dokonce mohou do jisté míry chránit před mozkovou mrtvicí.


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné