Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je sobota 25. září 2021, svátek má Zlata, zítra Andrea
Vyhledávání

Slunce je nepřítel citlivé dětské pokožky, chraňte ji

Slunce je nepřítel citlivé dětské pokožky, chraňte ji
26. 5. - Zdraví
První sluneční paprsky jako rodič s nadšením uvítáte. Děti si konečně mohou pohrát venku, společně podniknete rodinné výlety, malý se vyřádí a unaví. Prosluněné dny jsou přesně to, co po zdánlivě nekonečných chladných měsících potřebujete. Už žádné posedávání u televize a znuděné dítko, které vymýšlí nejhorší způsoby jak se zabavit. Než ho však vypustíte do slunného světa, nezapomeňte ho příhodně vybavit. Šáteček s tvarohovými buchtami závisí na osobních preferencích, co ale potřebuje každý malý cestovatel, je ochrana před slunečním zářením.

 

Možná rizika opalování

Citlivá dětská pokožka ještě nemá zdokonalenou tvorbu kožního pigmentu, který je pro opalování velice důležitý. Navíc je výrazně tenčí, než u dospělého, což má za následek větší a hlubší absorbci nezdravého UV záření.


Názor o zdravotní prospěšnosti opalování je známý mýtus, obzvláště pak u dětí může mít vážné následky. Jemná pokožka obličeje a ramen je slunečním paprskům nejvíce nastavována, právě zde při nedostatečné ochraně dochází k nejhorším spáleninám. Při výrazném poškození kůže mohou naskákat puchýřky. To dětská pokožka nezapomene.


Je prokázáno, že se s rakovinou kůže v dospělosti potýkají především ti jedinci, kteří před slunečním zářením nebyli v dětství dostatečně chráněni.

Jak spálení předcházet

Nejlepší léčbou je prevence. Krémy po opalování napnuté kůži sice příjemně uleví, ale nejdůležitější je spálení předcházet.


Kojenci do půl roku se přímému slunci nesmějí vystavovat vůbec. Jejich malé tělíčko má dost práce s rychlým vývinem a na zdokonalení tvorby kožního barviva ještě nepřišel čas.


Ostatně udržet malé miminko ve stínu není žádný problém, s většími caparty se rodičům (jak je zvykem) situace ztěžuje. Hraní s kamarády, či dokonce pobyt u vody se bez slunění zkrátka neobejde. Dlouhé rukávy a tepláky sice pokožku ochrání, ale kromě nepohodlnosti mohou mít v horkých letních dnech za následek i úpal.


Nejpohodlnější ochranou jsou opalovací přípravky.

Dle čeho vybírat opalovací kosmetiku

První aspekt se kterým se při nákupu opalovací kosmetiky setkáte je forma v jaké se používá. Krémy, mléka, oleje a spreje – co zvolit? Oleje a spreje se vyrábí převážně s nižším ochranným faktorem, proto nejsou pro citlivou dětskou pokožku vhodné. Mléka jsou o něco hustší a účinější. Dobře se roztírají, což s malým nezbedou uvítáte. Husté krémy déle vydrží.


Na obalu každého přípravku najdete zkratku SPF s číslem, známou jako UV faktor. SPF 50 odfiltruje přibližně 98 % UV záření, což už je pěkné číslo.

Kde koupit levně kvalitní produkt

Nejlépe uděláte koupí opalovacího krému určeného pro děti. Zaručuje dostatečnou ochranu a slibuje šetrné složení; například absenci parabenů, které mají negativní vliv na hormonální soustavu.


Bohužel u levné neznačkové kosmetiky není šetrné složení samozřejmostí. Proto nakupujte u ověřených dodavatelů. Slevový kupón na Prodeti.cz využijete pokud chcete levně koupit kvalitní dětskou opalovací kosmetiku, včetně poopalovacích mlék. I slevový kupón na Dermacol.cz potěší, nemusíte zbytečně utrácet za poštovné! Nebo můžete využít další slevové kupóny


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte originální a kupte si vtipné těhotenské tričko. Použijte slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vtipné tričko pro těhotné