Internetov sluby pro koly
portál pro všechny maminky
Dnes je sobota 26. listopadu 2022, svátek má Artur, zítra Xenie
Vyhledávání

Melounový žralok

Melounový žralok
21. 7. - Letní osvěžení
Udělejte svým dětem v horkých dnech melounové osvěžení, které je navíc i výborně pobaví :) Tenhle žralok totiž děti nežere, ale krmí.

Ingredience

  • meloun
  • dozdobit můžeme i jiným ovocem - hroznové víno, jahody, borůvky, atd.

Postup

Vezmeme meloun a ukrojíme jeho spodní část, zhruba ve dvou třetinách šikmo tak, aby meloun představoval hlavu žraloka a zároveň, aby nepřepadal.


Poté, co hlavu postavíme, vyřízneme žralokovi tlamu, kterou vydlabeme lžící, vykrajovačem kuliček, dužiny nebo jen vyřežeme obyčejným kuchyňským nožem tak, abychom měli k dispozici určitý prostor pro tlamu.


Okolo vytvořeného otvoru si připravíme prostor pro zuby. Skrojíme vrchní část slupky, tenkou zelenou vrstvu. V bílé pak vykrojíme ostré zuby – stejně jako například když tvoříme královskou korunu.


V místě, kde by mělo být oko, vykrojíme kousek vrchní zelené slupky s malým dolíčkem, do kterého vložíme pecku jako očko.

Plná tlama melounového žraloka


Při vykrojení tlamy nám zbyl jeden velký kus melounu, který překrojením a vykrojením dužiny získává tvar žraločí ploutve. Tu pak připevníme pomocí zapíchnutím párátek do zátylku.


Abychom žraloka nakrmili a stejně tak i potom děti, ze zbylých částí melounu vykrájíme kuličky nebo z větších plochých částí vykrájíme obrázky klasickými vykrajovátky. Ty pak vložíme do tlamy, případně i dozdobíme tác okolo žraloka.

Tip pro Vás:

Výborný je meloun pořádně vychlazený. Pro dospělé můžete meloun napustit nějakým alkoholem, například vodkou  Jen to nepřehánějte, protože spodní část je volná a alkohol tak vytíká.


Sdílejte s přáteli
Facebook sdílení

Názor na tuto stránku
Líbí se | Nelíbí se |

Reklama

Komentáře k článku

FINANČNÍ PROBLÉMY
Květiny

6.1.2021, cena: 10000 Kč
boruvky
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
prodam
Potraviny

10.9.2020, cena: 100 Kč
 

Trička s vlastním potiskem
snadně, rychle a zábavně.

Základní školy
přehledný seznam všech základních škol v ČR.

Online hry
výběr z těch nejlepších online her.


Buďte letos originální a vyrobte kámošce něco nevšedního, třeba tričko s potiskem. Použij slevový kód SUPERMAMINA na 10 % slevu!

Vlastní tričko s potiskem